Zor da olsa kazanmasını bildik

Zor da olsa kazanmasını bildik

09.09.2019

Yıllar sonra yeniden Türkiye İkinci Ligi’ne yükselen ve lige güzel bir başlangıç yaparak İstanbul’da Eyüpspor’u 2-0 yenen Kırşehir Belediyespor, Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Kastamonuspor’u tek golle de olsa mağlup ederek 2’de 2 yaptı. 3. Lig’te şampiyon olan kadrodan hiçbir futbolcunun kalmaması nedeniyle yeni baştan bir takım kurmak zorunda kalan Kırşehir Belediyespor Kulübü […]

Yıllar sonra yeniden Türkiye İkinci Ligi’ne yükselen ve lige güzel bir başlangıç yaparak İstanbul’da Eyüpspor’u 2-0 yenen Kırşehir Belediyespor, Pazar günü kendi saha ve seyircisi önünde Kastamonuspor’u tek golle de olsa mağlup ederek 2’de 2 yaptı.
3. Lig’te şampiyon olan kadrodan hiçbir futbolcunun kalmaması nedeniyle yeni baştan bir takım kurmak zorunda kalan Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Osman Uçar ve ekibi, iki ayda Kırşehir’e layık bir kadro kurmuş.
Tecrübeli futbolcularımız var, ancak takdir edilir ki birçok kulüpten gelen, çoğu birbirini tanımayan bir kadroda mutlaka bir uyum sorunu olur. Bunun için belli bir süre geçmesi lazım. Bunu da teknik heyetin en kısa sürede çözümlemesi gerekiyor.
Maçta futbolcularımızın performasını tek tek değerlendirmek istemiyorum. Genelinde futbolcularımızın kazanmak için mücadele ettiğini gözlemledim o kadar.
Daha ligin başında olduğumuz için futbolcularımızın performansından çok alınan üç puan önemli. Bunu da başardılar.
İlk yarının son dakikasında bulduğumuz gol maçın sonucu oldu ve takımımız sahadan galibiyetle ayrılarak puanını altıya çıkararak averajla ikinci sırada yer aldı.
Maçta, maç öncesi ve sonrasına bakmak istiyorum.
Kırşehir Belediyespor yıllar sonra 2. Lig’e yükselmiş, Ahi Stadı’nın tıklım tıklım olması gerekirken bunu göremedik. Bir kısım taraftarın Beleş Tepe’de maç izlediler. Bunun gerekçesini sorduğumda bilet fiyatlarının yüksek olduğunu gerekçe gösterdiler,
Kimileri için 20 TL büyük bir para değil, kale arkası 10 TL idi. Pekala oraya da girilebilirdi. Ama bir bahane bulunacak ya.
Haydi bu garibanların cebinde 20 TL olmadığı için Kale’den maçı seyrettiler. Peki yıllardır Kırşehir Belediyespor’un taraftarları olduklarını bildiğimiz bazı taraftar grupları neden Ahi Stadı’nda yoktular?
Sadece taraftar grupları mı yoktu? Hani Kırşehir Belediyespor’u çok sevdiklerini her fırsatta dile getiren eski başkan ve yöneticilerimiz vardı? Neredeler şimdi? Demek ki kendileri varsa Kırşehir Belediyespor var, yoksa yok!
Kırşehir Belediyespor, Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu’nun büyük çabaları sonucu kurulan yönetimin çalışmaları, yöneticilerin gece-gündüz çalışmaları ve fedakârlıkları ile sil baştan kurulan bir takım izledik. Tabi buna bir de teknik heyetin çalışmaları eklenince başarı geldi. Tebrik ediyoruz bu galibiyette emeği geçen herkese…
Bir de şu protokol tribünü var.
Buradan kim sorumlu, Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü mü, yoksa Kırşehir Belediyespor mu? Önce bunu tespit etmeli.
Türkiye Futbol Federasyonu sahaya, basın tribününe kimlerin gireceğini belirliyor. Bu çerçevede Türkiye Spor Yazarlar Derneği de gazetecileri belirliyor. Gazeteciler için istenen bir süre yasal mevzuat var. Sigorta priminden tutun da, sarı basın kartına, savcılık sabıka kaydına kadar. TSYD’nin Kırşehir Temsilcisi de benim. Bu nedenle bu şartları yerine getirenlerin evraklarını ben düzenleyip Genel merkeze ulaştırdım ve Kırşehir’de şartları yerine getiren 6 gazeteci arkadaşa TSYD’nin basın kartlarını ve sahada görev yapacaklara önlükleri verildi.
Ancak protokol tribünü girişinden basın tribününe girmesi gereken gazeteci arkadaşlarımız içeri alınmadı, zorluk çıkarıldı. Gerekçe protokol tribününe girecekler listesinde gazeteci arkadaşlarımızın isimlerinin olmaması!
Böyle şey olur mu? Herkes görevini yapacak.
Protokol tribününden sorumlu kimse bu listeleri yapacak, oraya elini, kolunu sallayan herkes giremeyecek. Ne Spor İl Müdürlüğü, ne de kulüp yöneticileri keyfi davranıp, istediklerini alıp, istediklerini kapı dışarı edemeyecek.
Gençlik ve Spor Müdürü Faruk Şahin ile Kırşehir Belediyespor yöneticileri bir araya gelip, protokol tribününe bir çeki düzen, bir disiplin getirmeli. Yoksa protokol tribününde çok nahoş ve istenmeyen olaylar olur.
İki kurumu şimdiden uyarıyor ve görevlerini yapmalarını istiyoruz.
Özetle Kırşehir Belediyespor evindeki ilk maçını kazandı, yoluna devam etti. Bu başarıda emeği geçen herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .