Zayıflarken, hayatınızdan olmayın

Zayıflarken, hayatınızdan olmayın

25.06.2015

Kilo vermek için bilinçsizce tüketilen zayıflama çayları, hayati risklere yol açabiliyor… Kilo vermek isteyenlerin mutlaka profesyonel yardımla kontrollü diyet programı ile kilo vermesi sağlığı açısından önem taşıyor…

zayiflama_cayi_tarifi copy

GÜNÜMÜZDE teknolojinin gelişmesinin yanı sıra yemek alışkanlıklarının değişmesiyle kilo kontrolünde sıkıntılar yaşanırken, zayıflama uğruna da yanlış uygulamalarla da hayati risklerle karşılaşılabiliniyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından çoğu kez kullanılmaması noktasında uyarıların yanı sıra uzmanların da bilinçsizce tüketimi noktasında telkinlerde bulunduğu zayıflama çayları, hayati risklere neden olabiliyor.
Geçtiğimiz günlerde genç bir kızın zayıflama çayları nedeniyle karaciğer nakli geçirmesi söz konusu olurken, zayıflama çaylarının bilinçsiz kullanımının neden olabileceği sağlık problemlerine ilişkin Diyetisyen Hakan Kaan Ural da bilgiler verdi.
Kırşehir Özel Aşıkpaşa Hastanesi Diyetisyeni Hakan Kaan Ural, kilo vermek için uygulanacak programın içerisinde zayıflama çayının olmaması gerektiğini belirterek, “Zayıflama çayları günümüzde çok bilinçsizce tüketiliyor. Özellikle piyasada her türlü zayıflama ilaçlarına çok kolay ulaşılabiliniyor. Zayıflama ilaçlarının mantığı ya vücuttan su attırmak için ya da kişiyi ishal yapmak için kullanılmakta. Kişilerin bazen kilo vermeleri durabilir ve müdahale etmek için bazı detokslar uygulanabilir. Ama bunlar bilinçsizce tüketilecek zayıflama çayları olmamalıdır. Zayıflama çayları da birkaç bitkinin karışımıyla oluşur, ama unutulmamalıdır ki zayıflama çayları da zayıflama hapları kadar tehlikelidir. Örneğin geçtiğimiz günlerde Konya’da genç kız zayıflama çaylarından karaciğer nakli olmak zorunda kaldı. Çünkü kullanılan çaylar böbrekte soyut yükü artırır ve kişiye ekstra yük yükler. Bundan dolayı karaciğerde ve böbrekte harabiyat meydana gelir. Bilinçsiz olarak tüketilen zayıflama çayları sağlığı olumsuz etkiler” dedi.
Kilo vermek isteyenlere de tavsiyelerde bulunan Hakan Kaan Ural, “Zayıflamanın gelişi güzel yapılmaması gerekiyor. Bir uzmandan destek alınması gerekiyor. İlk başta alınan kan tahlillerinin daha sonra belirli aralıklarla rutin olarak tekrar edilmesi gerekiyor. Çünkü diyette kullanılan yiyecek ve içeceklerin kişinin karaciğerine veya böbreğine verdiği zarar varma görülmelidir. Hiç kimse gelişi güzel diyet yapmasın ve mutlaka bir profesyonelden destek alsın” ifadesini kullandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .