“Zafer Bayramı’nı milletçe kenetlenerek kutluyoruz”

“Zafer Bayramı’nı milletçe kenetlenerek kutluyoruz”

29.08.2017

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci:
“Zafer Bayramı’nı milletçe kenetlenerek kutluyoruz”

TÜRK’ÜN ölümsüzlüğünün taçlandırıldığı Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümünde bir mesaj yayınlayan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yüce Türk milletinin verdiği onur mücadelesinin sonunda zaferle sonuçlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümünü milletçe kenetlenerek kutlandığını vurguladı.
30 Ağustos zaferinin tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde işgalci güçlere unutulmayan bir ders vererek Türk milletinin hiçbir şekilde bağımsızlığından ödün vermeyeceğini ve sonsuza kadar var olacağını bütün dünyaya duyurduğunu belirten Başkan Bahçeci, mesajında şunları kaydetti:
“Milletimizin tarihine, altın harflerle geçen ve yüce Türk milletinin azim ve kararlılığının tüm dünya uluslarına ilan edildiği bu anlamlı zaferin 95. yıldönümünde Büyük Önderimiz ve Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarıyla, vatanı ve bayrağı uğruna canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, rahmetle, minnetle ve şükranla anarak, Allah’ tan rahmet diliyorum, bugün sağ olanlara da aile fertleriyle birlikte, sağlıklı mutlu bir yaşam temenni ediyorum.
“Bu anlamlı gün nedeniyle vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin huzur ve güvenliği için, azim ve kararlılıkla görevlerinin başında olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarıyla, gazilerimizi ve şehit ailelerinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.
“Milletçe sahip olduğumuz vatan sevgisi ve hürriyet aşkı, dün olduğu gibi bugün de Mehmetçiğimizin kahramanlık ve cesaretinde vücut bulmaktadır. Cumhuriyetimizin temellerinde yer alan bu yüksek ruh şuur her an, her saniye canlı kalacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.
“Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı ve ay-yıldızlı şanlı bayrağımız ile çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’ni onurla korumanın yolunun milletçe kenetlenmekten başka çıkar yolu olmadığını da belirtmek istiyorum. Dönemin şartları içerisinde askeri kuvvetlerimizden kat kat üstün bir ordu karşısında kazanılan Başkomutanlık Savaşı ile milletimiz birlik ve beraberliğinden, hürriyet ve istiklalinden en zor koşullarda dahi vaz geçmeyeceğini adeta tüm dünyaya haykırmıştır.
“Bu vesileyle, Kırşehir halkının ve Türk Silahlı Kuvvetlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutlayarak, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .