ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29.08.2017

Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atıldığı ve ölümsüzlüğünün taçlandırıldığı Başkumandanlık Büyük Meydan Muharebesi’nin 95. yılını coşku ve gururla kutlayacağız…

Türk milletinin düşman işgalinden kurtuluşunun ve yeniden bağımsızlığa adım atmasının simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yıldönümü 171 evladını Büyük Zafer’de şehit veren Kırşehir’de törenlerle kutlanacak.
1922 yılında 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Mustafa Kemal’in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan ve Türk milletinin ölümsüzlüğünün taçlandırıldığı Büyük Taarruz’un 95. yılında gururluyuz.
30 Ağustos Zafer Bayramı, ülke geneli ile birlikte dış temsilciliklerde, KKTC’de ve Kırşehir’de de Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlılık içinde değişik etkinliklerle kutlanacak.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün komutasındaki Türk ordusunun düşmana son ve ağır darbeyi indirerek yurt topraklarından söküp attığı, Türk milletinin hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden taviz vermeden sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirdiği Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 95. yıldönümü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı için Kırşehir’de de tüm hazırlıklar tamamlandı.
Bayram nedeniyle kamu ve özel kuruluşlar, işyerleri bayraklarla süslenerek, şehrin uygun yerlerine takların kurulacağı Kırşehir’de gerçekleştirilecek Zafer Bayramı kutlamaları bugün saat 10.30’da Anıt Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Kırşehir Valiliği ile Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulması ile başlayacak.
Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından saat 10.45’te Vali Necati Şentürk, makamında tebrikleri kabul edecek.
Tören Valilik binası önünde Vali Şentürk ve Başkan Bahçeci’nin törene katılanların ve halkın bayramını kutlaması, İstiklal Marşı eşliğinde göndere bayrağın çekilmesi ile devam edecek.
Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaların ardından şiirler okunacak ve tören geçişi yapılacak.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında saat 12.00’de Polisevi’nde Zafer Bayramı resepsiyonu verilecek.

“30 AĞUSTOS, İMKANSIZLIKLARIN BAŞARIYA ENGEL OLMAYACAĞININ KANITI”

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk de, Büyük Taarruz’un 95’inci yıldönümünde yayınladığı mesajda, “Anadolu topraklarının düşmanlarca işgalinin ardından, vatanseverler tarafından başlatılan yerel direnişler, Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmasıyla önüne geçilemez bir mücadeleye dönüşmüştür. Artık Türk milleti için beraber olma ve düşmana karşı topyekûn hareket etme zamanı gelmiştir. Yapılan Erzurum ve Sivas kongreleri, TBMM’nin kurulması, tüm yokluklara rağmen savaş cephelerinde verdiğimiz mücadeleler, bu savaşları nihayete erdiren Büyük Taarruz ve 30 Ağustos’ta elde edilen büyük zaferle taçlanmıştır. Yokluk içinde ve en zor koşullarda milletimizin elde ettiği bu zaferle, imkânsızlıkların başarıya engel olamayacağını, vatan ve millet sevgisinin sayısal güçten, toptan, tüfekten ve çelikten daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamış inancın, kararlılığın ve iman gücünün düşmanı dize getirmede ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. 30 Ağustos Zaferi ve devamında gelen diplomatik başarılar sayesinde milletimiz yeni ve çağdaş bir Türk Devleti’ne kavuşmuş geçmişte de gelecekte de var olacağımızı tüm dünyaya kabul ettirmiştir. Bugün gelinen noktada, içte ve dışta yapılan tüm ihanetlere rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devleti geleceğe güvenle bakmakta gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel değerleriyle bölgesinde ve dünyada söz sahibi olmayı sürdürmektedir” dedi.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .