Zabıta dilencilere karşı uyarıyor

Zabıta dilencilere karşı uyarıyor

26.08.2017

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yürüttüğü çalışmada çeşitli bahanelerle dilencilik yapan kişilere fırsat verilmemesi konusunda vatandaşları uyardı. Halktan para talebinde bulunarak dilencilik yapan bireylerin önlenmesi adına yürütülen çalışmalarda, bu işi yapan kişiler hakkında yasal işlem uygulanırken, bir yandan da halkın bilinçlendirilmesi adına broşürler dağıtıldı. Halkın yoğunlukta olduğu bölgeler, cadde ve kavşaklarda trafik ışıklarında bekleyen araçların aralarına […]

Kırşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yürüttüğü çalışmada çeşitli bahanelerle dilencilik yapan kişilere fırsat verilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.
Halktan para talebinde bulunarak dilencilik yapan bireylerin önlenmesi adına yürütülen çalışmalarda, bu işi yapan kişiler hakkında yasal işlem uygulanırken, bir yandan da halkın bilinçlendirilmesi adına broşürler dağıtıldı.
Halkın yoğunlukta olduğu bölgeler, cadde ve kavşaklarda trafik ışıklarında bekleyen araçların aralarına girerek tehlike oluşturan, mendil satan veya çeşitli bahanelerle dilencilik yapan kişilere yönelik çalışma yürüten Kırşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, bu bireylere fırsat vererek dilenciliğe teşvik edilmemesi gerektiği konusunda vatandaşları uyararak bilgilendirici broşür dağıttı.
Özellikle küçük yaştaki çocukların dilendirilerek gelir elde edilmesinin önlenmesi gerektiğine değinen Kırşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, vatandaşlara dağıttıkları bilgilendirici broşürde, “Dilencilik meslek olmasın. Gerçek ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmalıyız. Gerçek ihtiyaç sahipleri için devletimiz ve halkımızın ürettiği pek çok çözüm mevcuttur. Unutmayın bağış yaptığınız her dilenci karşınıza yeni dilenciler çıkaracak, çocuk ve engellilerin istismarını arttıracaktır. Dilencilik sizin duyarlılığınız ile engellenir. Dilenciliği birlikte önleyebiliriz” şeklinde uyarılar yer alıyor.
Ayrıca, “Devletimiz ihtiyaç sahiplerinin yanındadır” yazılı broşürler de dağıtılarak, vatandaşların bu konuda dikkatli davranmaları istendi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .