YÜREĞİNİZLE OYNADINIZ…

YÜREĞİNİZLE OYNADINIZ…

15.01.2018

Hafta sonu Kırşehir Belediyespor’umuz deplasmanında Kırıkkalespor ile karşılaştı. Karşılaşmaya yoğun ilgi olacağını bildiğimiz için spor yazarı ve yorumcusu Yasin Ata, spor adamları Bahattin Toprak ve Halil Şahin ile birlikte saat 13 civarında Kırıkkale Başpınar stadında protokolde yerimizi aldık. Gerginlik daha maç başlamadan önce başlamıştı. Öyle ki maça henüz bir saat olmasına rağmen ağza alınmayacak küfürler […]

Hafta sonu Kırşehir Belediyespor’umuz deplasmanında Kırıkkalespor ile karşılaştı.
Karşılaşmaya yoğun ilgi olacağını bildiğimiz için spor yazarı ve yorumcusu Yasin Ata, spor adamları Bahattin Toprak ve Halil Şahin ile birlikte saat 13 civarında Kırıkkale Başpınar stadında protokolde yerimizi aldık.
Gerginlik daha maç başlamadan önce başlamıştı. Öyle ki maça henüz bir saat olmasına rağmen ağza alınmayacak küfürler havada uçuşuyordu. Dürüst ve iyi niyetli Kırıkkale taraftarını tenzih ediyorum.
Nihayet takımlar sahaya ısınmak için çıktığında ortalık karıştı. Onca yıl futbol oynadım ve bir o kadar da maç izledim ben bu kadar sivilin maç öncesi saha içerisinde olduğuna ilk kez şahit oluyorum. Tabi ki taraftar rakip takımın moralini bozmak için tezahürat yapacak, ama bu oyuncuların ve teknik ekibin şahsına direk fiziksel olarak asla olamamalı.
Kırıkkalespor’dan devre arası transfer ettiğimiz Emre Batı’ya maç öncesinde de maç bitiminde de hem fiili hem de sözlü saldırıda bulunuldu. Takımlar ısınırken bile ısınma yapılan yere saha içine nasıl girdiklerini bilmediğimiz taraftarlar ısınan oyuncularımıza sözlü ve fiili saldırıda bulunup oyuncularımız adeta sindirilmek istendi.
Maç başlamak üzere iken yedek kulübemizin üzerine ev sahibi takımın taraftarları çıktı. Daha sonra oyuncumuz Emre vefa örneği gösterip eski arkadaşlarının kulübesine yönelirken yine ev sahibi takım sorumluları tarafından fiziksel saldırıya uğradı. Son olarak Kulüp Başkanımız Veli Şahin centilmenlik örneği gösterip ev sahibi taraftarlarını alkışlayarak protokole çıkarken yuhalanıp küfürlere maruz kaldı.
Aslında Veli Başkan bunu hiç yapmayıp direk protokole çıkmalı idi yaptığı o güzel fair-play örneğini Kırıkkale seyircisi algılayacak kabiliyette değildi.
Protokole çıkan 10 kadar kulüp yöneticimiz yerine oturtulmadı. Fiziksel ve sözlü saldırıya maruz kalan yöneticilerimiz stadın alt tarafında yer alan odanın penceresinden maçı izlemek zorunda kaldılar.
Bu görüntüler dünya futbolunda bizim nerede olduğumuzun resmidir.
Neden Dünya Kupasına gidemediğimiz, neden alt yapıda futbolcu yetiştiremediğimiz sorgulanmaz iken iki komşu şehir futbol müsabakasındaki görüntüler uzun süre konuşulacağa benziyor.
Maç başlayalı 20 dakika kadar olmuştu ki bu arada Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Garnizon Komutanı Orhan Ekemen, Emniyet Müdür İsmail Hakkı Akyüz ve Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Kırıkkale Belediye Başkanı ve Valisi ile birlikte protoldeki yerlerini alıp maçı izlediler.
Tribünde bunlar yaşanırken sahada inanılmaz bir mücadele ortaya koyan takımımız Cüneyt’in attığı gol ile 1-0 öne geçerken olmadık bir yerde ve penaltı ile alakası olmayan bir pozisyonda baskı altında kalan hakemin verdiği penaltı ile Kırıkkale durumu 1-1 yaptı.
Maçı abartısız söylüyorum 4-1 kazanabilirdik. Rakibin ilk yarıda bir pozisyonu, bir de olmayan penaltıdan yediğimiz golünün haricinde pozisyonu neredeyse yoktu.
Son dakikalarda Omar’ın bir topu da 90 tabir edilen yerden döndü. Maça yüreklerini koyan baskı ve tezahüratlara hiç aldırış etmeyen oyuncularımızı tebrik ediyorum.
Biz protokol de izledik maçı ve oradaki Kırıkkaleli taraftarların “bu maç Kırşehir’in hakkı idi 1 puan bizim için şu oyunun karşılığı olarak hediyedir” deyişleri 2 puanı kaybeden tarafın Kırşehir Belediyespor olduğunu doğrular nitelikte idi.
Maç öncesi yapılan tüm centilmenlik çağrıları karşılıksız kaldı. Ama her şeye rağmen Kulüp Başkanımız Veli Şahin’in protokole oturtulmaması bizim kanımıza dokundu.
Ne olursa, neye mal olursa olsun Veli Başkan o koltuğa oturtulmalı idi. Böyle bir uygulama dünyanın hiçbir yerinde olmaz.
Dönüp Kırşehir’imize baktığımızda geleni çiçek ile karşılayıp gideni yemekle uğurluyoruz. Biz insan olarak çook mesafe kat etmeliyiz, emin olun dünyanın çook gerisindeyiz.
Sözüm ona elin gâvuru en çetin rakipleri el ele, kol kola maç izler iken neredeyse 4. Lig’de mücadele eden Bölgesel Amatör Lig’de şu yaşanılanlara bir bakın.
Hani bu ülkenin evlatları idik?
Hani kardeştik?
Hani dostluk her şeyden önde gelirdi?
Hani komşu illerin insanları idik…
Çok mu önemli maçın kimin kazandığı?
Çok mu önemli 3. Lige kimin çıktığı?
Bir Kırşehirli olarak geçtiğimiz yıl Kırıkkale’nin 3. Lige çıkışına en çok sevinenlerdenim varsın bu yılda Kırşehir çıksın, Yozgat, Aksaray Nevşehir çıksın il takımlarının ligde olması şeref verir bize. Ama biz bu gerçeği bir türlü algılayamadık.
Bir grup kendini bilmez taraftarların yaptığı kötü tezahürata ve gayri ahlaki davranışlarına rağmen komşu ve kardeş takımız bu böyle biline. Ezeli rakip ebedi dostuz.
Son olarak saha da yürekleri ve onurları ile mücadele veren tüm oyuncularımızı, başları dik bir şekilde maç öncesi ve sonrası cesaretlerini sahaya koyan başta Ercan Kul hocamızı, Salih Eken hocamızı, Ali Uçar hocaya, Murat Aydemir ve Serkan Kartal kardeşlerimi tebrik ediyorum.
Emin olun bu takım bu mücadelesini ve oyununu bundan sonraki maçlarda ortaya koyduğu sürece Kırşehir’in bileğini kimse bükemez ve sezon sonunda bu grubu 4-5 puan farkla lider tamamlarız.
Sevgi ile dostça kalın…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .