Yüksek sıcaklıklar devam ediyor

Yüksek sıcaklıklar devam ediyor

15.08.2017

METEOROLOJİ değerlendirmesine göre, yurt genelinde sıcaklık ortalaması mevsim normallerinde seyrederken, ilimiz Kırşehir’de Ağustos ayı ortalamasının 7 derece üzerinde olmaya devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken, Kırşehir’de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olacak. Meteoroloji Kırşehir […]

METEOROLOJİ değerlendirmesine göre, yurt genelinde sıcaklık ortalaması mevsim normallerinde seyrederken, ilimiz Kırşehir’de Ağustos ayı ortalamasının 7 derece üzerinde olmaya devam edecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edilirken, Kırşehir’de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde olacak.
Meteoroloji Kırşehir İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, “Yapılan son meteorolojik tahminlere göre ülkemiz üzerindeki Basra alçak basınç merkezinin etkisinde. Dolayısıyla ilimiz Kırşehir ve ilçelerinde aybaşından beri devam eden yüksek sıcaklıklar etkili olmaya devam edecek. Geçtiğimiz hafta mevsim normallerinin 8-9 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı bu hafta başı itibariyle 6-7 derece mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. İlimizde 3 gün içerisinde yağış beklemiyoruz. Hava açık geçecek. Sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde olacak. En yüksek sıcaklığı 36 derece bekliyoruz. Az bulutlu hava ile sıcaklıklarda biraz azalma olacak. Ağustos ayının sıcaklığının 29,7 olduğunu düşünürsek yine 6-7 derece mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Perşembe gününden sonrası sıcaklık periyodik olarak düşmeye devam edecek. Çarşamba günü 34 derece olacak. Özellikle Perşembe günü sıcaklık 30 dereceye düşecek. Cuma günü ise yine 30 derece civarında olacak. Çarşamba gününe kadar yüksek sıcaklığa devam edecek. Yağış beklenmiyor. Kuzeyli rüzgarlar orta, zaman zaman kuvvetli olarak esmeye devam edecek” dedi.
BU ARADA yurdun kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz’in parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın kuzeydoğusu, Karadeniz kıyıları ile Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgârın, genellikle kuzey ve kuzeybatı, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, kıyı Ege’de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .