Yücel Mermer’den Yardım Sevenler Derneği’ne 15 bin lira

Yücel Mermer’den Yardım Sevenler Derneği’ne 15 bin lira

06.01.2019

İstanbul’daki hayırsever işadamı hemşehrilerimizden Yücel Mermer’in Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’ne yardımları devam ediyor. Yücel Mermer son olarak geçtiğimiz günlerde Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’ne 15 bin lira gönderdi. Bu yardımın 10 bin lirasını Fatma-Muzaffer Mermer Lisesi’ne Atatürk Büstü ve Bayrak direği yapımı için kullanan Kırşehir Yardım Sevenler Derneği, geriyle kalan 5 bin lira ile de şehrimizdeki […]


İstanbul’daki hayırsever işadamı hemşehrilerimizden Yücel Mermer’in Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’ne yardımları devam ediyor.
Yücel Mermer son olarak geçtiğimiz günlerde Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’ne 15 bin lira gönderdi. Bu yardımın 10 bin lirasını Fatma-Muzaffer Mermer Lisesi’ne Atatürk Büstü ve Bayrak direği yapımı için kullanan Kırşehir Yardım Sevenler Derneği, geriyle kalan 5 bin lira ile de şehrimizdeki fakir ve kimsesiz 20 öğrenciye ayakkabı ve bot alarak dağıttı.
Kırşehir yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, Yücel Mermer’e derneklerine yaptığı yardım ve katkılar içirn teşekkür ederken, Kırşehirli hayırseverlerin bağış ve yardımlarını beklediklerini söyledi.
Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, ayrıca İstanbul’dan Tebessüm Derneği yöneticileriyle birlikte Aşıkpaşa İlkokulu’ndan yardıma ihtiyacı olan 30 öğrenciye kaban ve bot dağıtımı yaptıklarını ifade etti.
Yardım Sevenler Derneği olarak Kırşehir’de maddi durumu iyi olmayan 70 öğrenciye aylık 100 lira burs verdiklerini açıkladı.
Derneğin Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Yardım Sevenler Derneğinin Kırşehir Şubesi’nde 19 yıldır başkanlık yaptığını, diğer yöneticilerin de katkılarıyla hayır işleri yürüttüklerini söyledi.
Büyüksaraçoğlu, şöyle devam etti:
“Kırşehir’de dernek olarak hayırseverlerden sağladığımız yardımlarla ve kendi kişisel çabalarımızla elde ettiğimiz gelire 70 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Her ay bu öğrencilerimizin banka hesap numaralarına burslarını yatırmaya gayret ediyoruz. Eğitime katkı anlamında az da olsa fayda sağlamaya çalışıyoruz. Yıllardır burslarımız devam ediyor. 19 yıldır dernek başkanıyım, gönüllü olarak bunu devam ettiriyoruz. Tabii bunun öncesi de var. Daha önceleri ilkokula kadar burs veriyorduk. Talep çok olunca yetişemedik. Şimdi sadece üniversite öğrencilerine burs verebiliyoruz. Yılda 8 ay verdiğimiz burslarımızdan dördüncüsünü yaptık. Her ay 100 liralık bursu dağıtabilmemiz için Kırşehir’deki hayırsever hemşehrilerimizin her zaman katkılarını bekliyoruz.”
Nurten Büyüksaraçoğlu, “Halkımızın da bize destek vermesini istiyoruz, diliyoruz. İhtiyacı olanların yanında olmaya gayret ediyoruz. Kırşehir kültürünün tanıtılması için de dernek olarak faaliyetler yürütüyoruz.” dedi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .