Yörelerin tanıtıldığı YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda memnuniyet

Yörelerin tanıtıldığı YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda memnuniyet

20.09.2017

Üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde, 13-17 Eylül 2017 tarihleri arasında bu yıl 8.si düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı sona erdi. Sorumluluk bölgesinde bulunan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir illerinin kamu kurumları, Belediyeleri, Ticaret ve Sanayi […]

Üretildiği veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatı ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla ANFAŞ Antalya Fuar Merkezi’nde, 13-17 Eylül 2017 tarihleri arasında bu yıl 8.si düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı sona erdi.
Sorumluluk bölgesinde bulunan Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir ve Nevşehir illerinin kamu kurumları, Belediyeleri, Ticaret ve Sanayi Odaları ve yerel firmaları ile birlikte fuara katılan Ahiler Kalkınma Ajansı fuardan memnun döndü.
Peri bacası figürleri, kabak çekirdeği, kuru üzüm gibi yöresel ürünlerin sergilendiği ve küçük çömlek tabakta ziyaretçilere yöresel pekmez ikram edilen Nevşehir standında ziyaretçiler ayrıca canlı olarak çömlek yapımını izleme şansı da buldu.
YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı’nda eşsiz lezzetteki pekmezi, Kaman cevizi, Cemele biberi, Özbağ halısı, kaya tuzu, kurutulmuş meyveler, hediyelik minyatür saz ve oniks mermeri gibi ürünler, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın açacağı stantta tanıtıldı.
50 metrekarelik geniş bir alanda kurulan Kırşehir standında da hem görsel olarak ilin önemli ve kilit mevkilerinin tanıtımı yapıldı, hem de yöreye özgü üretilen el ürünü hediyelik eşyalar ve yöresel lezzetler fuar ziyaretçilerine sunuldu.
İle özgü yöresel ürünlerin sergilendiği Aksaray standında, özellikle el yapımı halı ve kilimler ve el yapımı yöresel peynir fuara katılan ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Silaha adını veren şehir Kırıkkale’nin standında, Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun Kırıkkale fabrikalarında tasarlanan ve üretilen, gurur kaynağımız milli piyade tüfeğinin yanı sıra meşhur Kılıçlar Soğanı, Kırıkkale Ayçekirdeği ve Keskin Tava ziyaretçilere tanıtıldı.
Ziyaretçilerden yoğun ilgi gören bölge stantlarını, açılışa katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da ziyaret ederek bilgi aldı.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .