Yollar kullanılabilir hale geliyor

Yollar kullanılabilir hale geliyor

21.07.2017

Kırşehir’de aralıksız devam eden asfalt çalışmalarının yanı sıra mahallelerin genelinde kilitli parke taş döşeme çalışmaları da yapılıyor…

Kırşehir Belediyesi şehrin muhtelif yerlerinde sıcak asfalt çalışmaları ve kilit parke çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Kırşehir Belediyesi altyapısı biten yollarda sıcak asfalt çalışması yapıyor.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, göreve geldiklerinde Kırşehir’de asfaltı olmayan hiçbir mahalle kalmayacak” sözünü verdiklerini hatırlatarak, şehrin altyapısını bitirdikleri bütün yolları asfaltlayacaklarını söyledi.
Başkan Bahçeci, “Biz göreve başladığımızda Kırşehir’imizin asfaltı olmayan hiçbir mahallesi kalmayacak. Günü birlik asfalt atmayacağımızı söylemiştik. Bütün yollarımızı sağlıklı bir şekilde yapacağız demiştik. Elimizden geldiği kadarıyla bu konuda çalışmaya devam ediyoruz. Bilindiği gibi bu sene çok sert bir kış geçti ve gecen yıldan alt yapı çalışmaları bir hayli fazlaydı şimdi o kazı yapılan alanlara asfalt döküyoruz. Havanın ısınmasını bekliyorduk ki; hava ısındığı zaman toprakla asfalt tam anlamıyla uyuşsun ve attığımız asfaltın faydası olsun diye. Halkımıza layık olmak onların yaşamlarını kolaylaştırmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hemşerilerimiz için birçok alanda hizmet ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz” dedi.
Kırşehir’de aralıksız devam eden asfalt çalışmalarının yanı sıra mahallelerin genelinde kilitli parke taş döşeme çalışmalarının da devam ettiğini hatırlatan Başkan Bahçeci, “Kırşehir Belediyesi olarak Mahallelerde yaptığımız asfaltlama çalışmalarına ara sokakları da dahil ederek bozuk yol kalmamasına özen gösteriyoruz. Mahallelerimize de kilit parke taş döşeme çalışmalarımız var. Bütün mahalle yollarımızın kilit parke taş çalışmalarını tamamlayacağız. Bakım onarım ve yeni taş döşeme çalışmalarımızı yürütüyoruz” açıklamasında bulundu.


Şehirleşmenin en önemli ayağının yollar olduğunu vurgulayan Başkanı Bahçeci, asfalt ve parke taş çalışmalarına önem verdiklerini belirterek, yapılan çalışmalarla Kırşehir’i daha çağdaş ve güzel bir görünüm kazandırılacağını kaydetti.
Hizmetlerinin vatandaşların talepleri doğrultusunda yapıldığını belirten Başkan Bahçeci, “Halkımızla birlikte onlardan aldığımız güçle daha birçok başarılı çalışmaya imza atacağız. Daha modern ve kullanışlı yollar için çalışmalarını sürdüren Kırşehir Belediyesi tüm ekipleriyle çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bir yandan Merkez mahalle yollarına asfalt serilirken bir yanda da mahallelerimize kilitli parke taş çalışmaları devam ediyor. Yapılan planlamalar doğrultusunda ulaşımı rahatlatmak ve güvenli hale getirmek için altyapı çalışmaları tamamlanan sokaklar kent kimliğine yakışır hale getiriliyor. Yollarımızın kalitesini artırmak ve standardını yükseltmek adına yoğun bir tempoyla çalışıyoruz” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .