“Yılın köyü” Kurugöl susuz!

“Yılın köyü” Kurugöl susuz!

10.07.2017

Kırşehir il genelindeki en büyük köyü olan ve geçen yıllarda “Yılın Köyü” seçilen Mucur ilçemize bağlı Kurugöl köyü günlerdir susuzluk yaşıyor. Kurugöl köyünde günlerdir içme suyu akmadığını belirten vatandaşlar gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e gelerek tepkilerini dile getirdiler ve yetkililerden destek istediler. Ankara’da oturan ve yıllık yaz tatilini geçirmek üzere Kurugöl köyüne gelen bir vatandaş  şunları söyledi: […]

Kırşehir il genelindeki en büyük köyü olan ve geçen yıllarda “Yılın Köyü” seçilen Mucur ilçemize bağlı Kurugöl köyü günlerdir susuzluk yaşıyor.

Kurugöl köyünde günlerdir içme suyu akmadığını belirten vatandaşlar gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e gelerek tepkilerini dile getirdiler ve yetkililerden destek istediler.

Ankara’da oturan ve yıllık yaz tatilini geçirmek üzere Kurugöl köyüne gelen bir vatandaş  şunları söyledi:

“Ben Kurugöl’e geleli 20 gün  oldu. Geldim geleli su yok, temizlik yapamıyoruz,   çamaşır makinede kaldı, bulaşıklar dizildi. Bir damla su yok ki ellerimizi yıkayalım. Sizden ricam Kurugöl’e her şey yaptık diyorlar ya şu su işine de bir el atsınlar. Koskocva 300 haneli 2 bine yaklaşan nüfuslu Kurugöl’de su olmamasını kim kabul edebilir ki? Köyümüze her sene geliyorum, köyümüz susuz. Muhtarı arıyoruz telefonumuzu bile açmıyor. Her gün su kesilir mi? Memleketime gelmek istemiyorum bu susuzluktan.  İç Anadolu’da yılın köyü seçilen Kurugöl köyünün suyu yok, halk perişan. Burası ne Doğu’da bir köy, ne Batı’da bir köy. Burası Kırşehir’in en büyük köyü. Musluklarda bir damla su yok. Köyümüzde 3-4 tane su pompasının olduğu ve bunlardan birinin çalıştırıldığını öğreniyorum. Neden diğer pompalar çalıştırılmazda halk susuz bırakılır. Geçenlerde köyümüze bir misafirim geldi su yok diye adam cumaya gidemedi. 2017 yılı Türkiye’sine ve Kırşehirine bu durum hiç yakışıyor mu? Bu köyün muhtarı vurdumduymaz, Kaymakamı, İl Genel Meclisi Üyeleri, İl Genel Meclisi Başkanı ne yapıyor? Neden bu köye gelip halkın sorunlarını ve en önemlisi içme suyu sorununu çözmüyor? Bu konuda Valimiz Sayın Necati Şentürk’ü köyümüze davet ediyor, halkımızın sorunlarını yerinde görmeye davet ediyoruz.”

Kurugöl’de suyun bedava olmasının da su sorunu yaşattığını belirten köylüler “Zaten köyümüzde su sıkıntısı büyük. Bir da bazıları bahçe suladığı için halkın büyük bölümü susuz kalıyor. Elbette bedava su olursa ben de ördek yüzdürürüm. Paralı olmadığı  sürece su sorun çözümlenmez. Adam bahçe suluyor, olmaz.  Yine de buna bir çözüm bulunmalı. Bence önce tüm pompalar çalıştırılmalı, ardından su paralı hale getirilmeli. Paralı olsun bakalım da bunlar  bahçe sulasınlar görelim. Yeter artık insanlara bunalım geldi,  su sorunu çözümlensin” diye konuştular. (HABER: SALİH GÜNER)

                  YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .