YIKIM BÖYLE YAPILIR!

YIKIM BÖYLE YAPILIR!

10.08.2017

Ne güvenlik önlemi var, ne sulama, her taraf toz-toprak!

Şehrimizde depreme dayanıksız olan, ya da eskiyen binaların yeniden inşa edilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar halkın zaman zaman büyük tepkilerine neden oluyor.
Hafta içinde, rastgele saat ve zamanda, hiçbir güvenlik önlemi alınmadan eski binaların yakılması çevre sakinlerini büyük ölçüde rahatsız ediyor.
Önceki gün Ankara Caddesi arkasındaki bir binanın hiçbir güvenlik önlemi alınmadan toz bulutları içerisinde yıkılmasını gören vatandaşlar, bu konuda hiçbir işlem yapmayan Kırşehir Belediyesi’ne tepki gösterdiler.
Gazetemize gelerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Elbet şehrimizde eskiyen, ya da depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle apartmanlar, konutlar yıkılıp yenisi yapılacaktır. Buna hiçbir itirazımız yok. Ama yıkım çalışmalarının sabahın erken saatlerinde yapılması, toz ve toprakların cadde ve sokaklara, hatta evlerimize kadar gelmesini kabul edemiyoruz. Şu yaz gününde evimizin kapısını, penceresini açamıyor, balkonda oturamıyoruz. Neden yıkım sırasında çevrenin rahatsız olmaması için sulama yapılmıyor, ya da neden hiçbir güvenlik önlemi alınmıyor? Bu gibi yıkım sırasında bir kaza yaşansa bunun sorumluları kim olacak? Ayrıca bu konuda yıkım yapanlar Belediye’den hiç izin alıyorlar mı? Alıyorlarsa Belediye neden güvenlik için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamıyor? Yok eğer izin almadan yıkım yapıyorlarsa bu durum daha vahim. Bu konuda Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’ye çağrıda bulunuyoruz. Burası dağ başımı? Herkes kafasına göre hiçbir güvenlik önlemi almadan, cadde ve sokakları toz bulutları içerisinde yakım yapmamalı. Bu konuda Belediye Başkanımızın gerekli önlemleri almasını ve gereğini yapmasını istiyoruz” dediler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .