YGS’de “Büyük” farkı

YGS’de “Büyük” farkı

02.04.2015

YGS sonuçlarına göre Büyük Dershane öğrencileri yine farklılıklarını gösterdi… İlk 5 binde 4 öğrencinin yer aldığı YGS’de ilk 10 binde 21, ilk 20 binde ise 40 öğrenci sıralamada yer aldı…

KIRŞEHİR, eğitimde marka kent olma statüsünü öğrencilerle birlikte velilerin özverili çalışmalarının yanı sıra eğitim kurumları ve öğretmenlerin çalışmasıyla koruyor.

Kırşehir’de eğitim alanında her zaman kendini yenileyip geliştirerek, daha iyi hizmet sunma noktasında çalışan Büyük Eğitim Kurumları bünyesindeki Büyük Dershane, YGS sonuçlarında büyük başarı elde etti.
Büyük Dershane’nin öğrencilerinin yaklaşık yüzde 99’u barajı aşma başarısını gösterirken, ilk 5 binde 4, ilk 10 binde 21, ilk 20 binde ise 40 öğrenci yer aldı.
YGS sonuçlarını Büyük Eğitim Kurumları açısından değerlendiren Eğitimci Akıner Akıncı, “Bilindiği üzere 15 Mart Pazar günü yapılan YGS’nin sonuçları 19 Mart Perşembe günü ÖSYM tarafından rekor bir sürede açıklandı. Dershanemizdeki sonuçlara baktığımızda ilk 5 bin içinde 4 öğrencimiz yer almakta. İlk 10 bin içerisinde 21 öğrencimiz yer alıyor. İlk 20 bin içerisinde ise 40 öğrencimiz yer almaktadır. Başarı gösteren öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyoruz. Kurum bazında baktığımızda öğrencilerimizin yüzde 98,7’si barajı geçmiştir” dedi.
LYS’YE HAZIRLIK TAVSİYESİ

LYS için öğrencilerin hazırlıklarını sistemli bir şekilde yapmaları tavsiyesinde bulunan Eğitimci Akıner Akıncı, “Bundan sonra ki süreç LYS’dir. Biz de dershanemizde ilk dönem başlamış olduğumuz LYS derslerine hızla devam etmekteyiz.
İlk sınavda istediği başarıyı elde edemeyen öğrencilerimiz var. Onlara ve ailelerine tavsiyelerimiz var. Öncelikle YGS puanlarının yüzde 25’lik kısmı hesap edilirken, LYS puanlarının yaklaşık yüzde 70-75’lik kısmı yerleştirme puanlarına yansıyacaktır. Bu açıdan kalan süreyi iyi değerlendiren bir öğrenci LYS’de aldığı güzel sonuç ile istediği bölüme yerleşebilir. Hiçbir şey için geç değil. Fakat bulunduğumuz zaman diliminin de kritik olduğunu unutmamalıyız. Yaz ayları geldiğinde bilindiği üzere öğrencilerimizde genel bir gevşeme meydana gelmekte. O yüzden şimdiden çalışma sistemlerini sıkı tutan öğrenciler LYS’ye hazırlanırken zorluk çekmeyeceklerdir. LYS’ye hazırlanan bütün öğrencilere başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .