YGS adaylarına belge duyurusu

YGS adaylarına belge duyurusu

06.03.2015

Ahi Evran Üniversitesi’nden yapılan açıklamada 15 Mart tarihinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için başvuran adayların sınavlara girecekleri bina veya salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı bildirildi. Üniversite adayları için Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) giriş belgeleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı. Ahi Evran Üniversitesi’nden edinilen bilgiye göre, Kırşehir’den başvurularını yapan YGS adayları,ÖSYM’nin internet sitesinde yer […]

Ahi Evran Üniversitesi’nden yapılan açıklamada 15 Mart tarihinde yapılacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) için başvuran adayların sınavlara girecekleri bina veya salonlara atanma işlemlerinin tamamlandığı bildirildi. Üniversite adayları için Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) giriş belgeleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden erişime açıldı.

Ahi Evran Üniversitesi’nden edinilen bilgiye göre, Kırşehir’den başvurularını yapan YGS adayları,ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre giriş yerlerini öğrenebilecek.
Kırşehir ÖSYM Sınav Koordinasyonu’ndan yapılan açıklamada, 15 Mart’ta yapılacak YGS’ye başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina veya salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Kırşehir’de sınava girecek adaylar, sınav yerlerini öğrendikten sonra girecekleri yeri ve sınıfı mutlak görmeleri istendi.
Yapılan açıklamaya göre, YGS’ye girecek adaylara, giriş belgesi gönderilmeyecek. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren 2015-YGS sınav giriş belgesine, 14.00 itibarıyla T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecek.
Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması, adayların, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermesi ve bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmaları gerektiği açıklandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .