“YEŞİL KIRŞEHİRSPOR İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ”

“YEŞİL KIRŞEHİRSPOR İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ”

16.05.2016

Bölgesel Amatör Lig’de son üç yılı sıkıntılar içerisinde geçiren Kırşehirspor’da, taraftarlar il yöneticileri göreve davet ederken, çarşı esnafını ziyaretleri esnasında açıklamalarda bulunan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, destek sağlayacaklarını açıkladılar. AK Parti Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çalışkan ile Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den […]

Bölgesel Amatör Lig’de son üç yılı sıkıntılar içerisinde geçiren Kırşehirspor’da, taraftarlar il yöneticileri göreve davet ederken, çarşı esnafını ziyaretleri esnasında açıklamalarda bulunan AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, destek sağlayacaklarını açıkladılar.
AK Parti Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çalışkan ile Kırşehir Valisi Necati Şentürk ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den destek beklediklerini açıklayan taraftarlara, müjdeli haberi çarşı ziyareti sırasında geldi.
Milletvekili Arslan ve Başkan Bahçeci, çarşı esnafını ziyareti sırasında Kırşehirspor Neşet Ertaş Taraftarlar Grubu’na müjdeli haber verdiler. Milletvekili Mikail Arslan ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yeşil-beyazlı taraftarların yüreğine su serpen açıklamalarda bulundular.
Taraftarların, “Kırşehirspor’un hali ne olacak? Yine mi sefilleri oynayacağız? Taraftarlar olarak bizim şampiyonluk özlemi bu sene dinmeyecek mi” soruları üzerine AK Parti Milletvekili Mikail Arslan ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Şuan için birçok projelerimizin içine Kırşehirspor’u da dâhil ederek, kurumsallaşma ve şampiyonluğa oynayan ekip hüviyetini oluşturarak bu iki faaliyeti bir arada yürüteceğiz. Bunun üzerine bir takım çalışmalar yaparak, Kırşehirspor’umuzu özlenildiği tablo olan üst liglere taşımak için kollarımızı sıvadık” ifadesini kullandılar.
AK Parti Milletvekili Mikail Arslan ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci bu umut dolu mesajının ardından konuşan taraftarlar da şunları söylediler: “Geçmiş zamanlarda, Kırşehirspor’u at gözlüğü ile yönetmeye çalışan başkan ve ekipleri fiyasko oluşturarak yeşil-beyazlı takımımızın bugüne gelmesinde maalesef katkı sağlamışlardır. Vekillerimiz ve Belediye Başkanımız Kırşehirspor’a destek verseler de yalnız kaldılar. Kapanan Kırşehirspor’un yerine, borcu olmayan Yeşil Kırşehirspor kuruldu. Dolayısıyla şuan için borçsuz bir kulüp olan Yeşil Kırşehirspor’umuz 3 yıldır bir türlü şampiyon olamaması, alt ve üst yapısının meydana gelmemesi, işadamları ve sivil toplum kuruluşlarından ilgi görmemesi adeta yeşil-beyaza gönül veren sevdalıların canına tak etmiştir. Kırşehirspor’u seven, seyircisi ve taraftarı, bir elin nesi var, iki elin sesi var felsefesi niteliğini taşıyarak, sezonun 13 iç saha maçında 8 bin kişilik Ahi Stadı’nın ortalama 5 bin seyirci ortalamasıyla sahip çıkmaktadır.İnsan topluluğu ile birlikte ligin son haftalarında İç Anadolu Derbisi olan Türk Metal Kırıkkalespor maçında full çekerek, biz garip Kırşehirspor’u sevenler olarak kamuoyuna karşı sahipsiz olmadığımızı sergiledik. Bu takımın yerinin amatör bataklığı değil de, Kırşehir’in öz evlatlarıyla hedefinin en az PTT 1.Lig olduğunu, bu şehrin tanıtım aracı ve markası olan futbol kulübümüzün bu kentimize ne gibi katkılar sağlayacağını hepimiz fevkalade bilmekteyiz. Şayet, bir öncekinde olduğu gibi sizleri ve bizleri yalnız bırakan iş dünyasına sesleniyoruz. Bu şehirde para kazanıp, bu şehre yatırım yapmanın en büyük ve en özel tarafı Kırşehirspor’a bağış yapmaktan geçer. Aksi takdirde yardım eli uzatılmaz, kaderine terk edilirse, bunun faturası çok ağır olur. Kimse Kırşehirspor’dan üstün değildir. Kimse, Cenab-ı Allah’tan sonra Kırşehirspor taraftarından büyük değildir. Elini taşın altına koymayanın gövdesi kayanın altında kalır.”
(Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .