Yerel seçimlerde başarı zorunluluktur

Yerel seçimlerde başarı zorunluluktur

13.09.2018

Cumhuriyet Halk Partisi, muhtemelen önümüzdeki Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde mutlak başarıyı yakalayabilecek bir alt yapıyı hazırlamalı, ülkemizin tüm il ve ilçelerinde varlığını daha çok hissettirmeli ve millete umut olmak zorundadır. Zaten ağır ekonomik şartlar altında ezilen halkın arzusu ve isteği de bu yöndedir. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı, örnek bir yönetim tarzıdır. Artık […]

Cumhuriyet Halk Partisi, muhtemelen önümüzdeki Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde mutlak başarıyı yakalayabilecek bir alt yapıyı hazırlamalı, ülkemizin tüm il ve ilçelerinde varlığını daha çok hissettirmeli ve millete umut olmak zorundadır.
Zaten ağır ekonomik şartlar altında ezilen halkın arzusu ve isteği de bu yöndedir.
Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı, örnek bir yönetim tarzıdır. Artık halkın isteğinin de bu yönde olduğu gerçeğini sokaklar her geçen gün dillendirmektedir. Zira, sokakta insanlar gelecekte yol haritasının belirlemesini istemekte ve buna katkı sunacak hamleleri ancak sosyal belediyecilik anlayışında görebilmektedirler.
CHP yerel yönetimlerde mutlak başarıyı yakalamak zorundadır. Bunun için artık parti içinde yapılan tartışmaları, sağa, sola, ortaya yapılan çekiştirmeleri bir kenara bırakıp, tüm seçim bölgelerinde çalışkan, dürüst, üretken, toplumda karşılığı olan en iyi kadrolarını zaman geçirmeden en kısa sürede belirleyip berrak bir biçimde yurttaşın beğenisine sunmak gayreti içinde olmalıdır.
CHP yapacağı doğru tercihlerle Kırşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanma olasılığı yüksek illerin başında gelmektedir. Yine; Ankara, İstanbul, Adana, Balıkesir, Antalya, Mersin gibi kentler kazanıldığında seçmenin siyasi tercihlerinin yönü de genel siyasetin yönünü izler konuma gelecektir. Bunun böyle olmasına inanmak, katkı sunmak, sürekliliğini sağlamak Cumhuriyet Halk Partisinin tarihsel sorumluluğudur.
Yerel yönetimler doğal ittifakların hayata geçirileceği alanlar olduğu gerçeği asla unutulmamalıdır. Bunun için CHP geçici ittifaklarla zaman kaybetmemeli, karşılıklı iyi niyetin, samimiyetin, gerçekçiliğin, dürüstlüğün oluştuğu tüm kesimden insanlarla ittifak yapmalıdır.
CHP sivil meslek kuruluşlarıyla, esnafla, çalışan işçi ve memur kesimiyle, emekliyle, ev kadınıyla, öğrenciyle, çiftçiyle, işsiz vatandaşla, köylü ve kentliyle yani CHP halkla ittifak yapmalıdır. Bunun dışında yapılan ittifaklar kalıcı olmaz, seçmende karşılığı da olmaz ve yarar da getirmez.
CHP’nin halk ile yapacağı doğal ittifakın bireylerin, toplumun ve ülkenin gelecekte yararına bir durum olduğunu çok iyi anlamak ve anlatmak gerekir.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .