YENİ HÜKÜMET KONAĞI’NDA İHALE SÜRECİ BAŞLIYOR

YENİ HÜKÜMET KONAĞI’NDA İHALE SÜRECİ BAŞLIYOR

02.08.2017

Ak Parti Milletvekili Salih Çetinkaya yeni Valilik Konağı Projesini tanıttı…

 Milletvekili Salih Çetinkaya, yeni hükümet binasının 15 bin 365 metrekare kapalı alanda bodrum ve zemin katla birlikte 5 katlı yapılacağını açıkladı

Şehrimiz Ankara Caddesi’nde 48 yıl hizmet verdikten sonra  2015 yılı Ocak ayında yıkılan Hükümet Binası’nın iki yıldır devam eden proje ve etüd çalışmalarının tamamlandığı ve Ağustos ayı başıyla ihale sürecinin başladığı bildirildi.

Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 2012 yılında boşaltılarak atıl duruma gelen ve Ocak 2015’te yıkılan eski hükümet konağının mevcut yerine modern ve kullanışlı bir hükümet konağı yapılacağını belirten Ak Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya,  yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kırşehir’in uzun süredir beklediği, bir türlü temeli atılamayan Kırşehir Hükümet Konağı Projesinde sona gelmiş bulunuyoruz. Biz başından beri hükümet konağının mevcut yerine yapılmasını savunduk. Hep bunun için mücadele ettik ve bunun peşinde olduk. Bunun çok basit bir gerekçesi vardır. Çünkü Kırşehirli hemşehrilerimiz hizmete kolay ulaşsın, hizmete en iyi şekilde ulaşsın arzusundaydık. Şehir dışına yapılacak olan bir hükümet konağı vatandaşlarımızı ulaşım açısından ciddi anlamda sıkıntıya sokacaktı. Bir de ilimizde çok güzel yer vardı ve o yerin tarihi bir misyonu var. Yani bir alışılmış gelenek var. Yıllardır bizim babalarımız  bu hükümet konağına işlem yaptırmak için gittiler. Ve o alan gerçekten hükümet konağı için en ideal alandı. Başka illerde olsa böyle bir alanı ortaya çıkartmak için milyonlarca lira kamulaştırma ücreti ödemek zorunda kalınırdı. Ama bizim şehir merkezimizde böyle güzel bir yer vardı ve burayı değerlendirdik. Ne kadar çok birimi aldırabiliriz diye farklı projeler tartışıldı. Ve bu anlamda da zaman kaybı oldu. Kırşehir’in ihtiyacını karşılayabilecek, Valilik ve Valilik birimlerini içine alacak şekilde bir Hükümet Konağı yapılmalıydı. Projemiz ortada ve 2 Ağustos itibarıyla ihale süreci başlıyor. Kırşehir’e yakışır bir Hükümet Konağını Kırşehir’e kazandıracağız.”

Yeni hükümet binasıyla ilgili pek çok spekülasyonlar yapıldığını, bazı kişilerin buna karşı çıktığı gibi söylentileri de üzüntü ile takip ettiklerini belirten Milletvekili Salih Çetinkaya, şöyle devam etti:

“Yeni Hükümet binamızla ilgili bazı yerlerde spekülasyonlar duyuyoruz. Buna üzülüyoruz. Birileri karşı denildi. Kimse bu projeye karşı olmadı. Biz hep başından beri bu projenin mevcut yerine yapılması noktasında destek olduk. Ama bürokrasi ve bürokratik engellerle karşılaştık. Bürokrasi anlayamadığımız nedenlerden dolayı bu projenin yapılmasını geciktirdi. Ama hamdolsun durum kontrol altında ve Hükümet Konağında sona gelmiş bulunuyoruz.

“Alanımız toplam 53 bin metrekare ve kullanılabilir net alan 11 bin 180 metrekare olacak. İnşaat alanımız 15 bin 365 metrekare olacak. Bunun içinde bodrum ve zemin ile 4 kat olacak. Valilik birimlerinin tamamını buraya alacağız. İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü, İl Dernekler Müdürlüğü, İl Göç İdaresi Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğü’nü alacağız. Ben kullanılan birim alanların dışında yer kalacağı konusunda ciddi anlamda ümitliyim. İnşallah yer kaldığında Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’nü de binamızın içine alacağız. Burayı sadece mevcut yer olarak düşünmemek lazım. Defterdarlık ve Emniyet Müdürlüğü olarak kullandığımız alanı da ikinci etap olarak düşünüyoruz. Bu alanla mevcut Valilik binasının da boşaltılacağını düşünürsek aslında birçok kurumu bir çatı altında bu şekilde toplamış olacağız. Bu noktada sadece hemşehrilerimizin menfaatini düşündük ve kamu hizmetlerinden sağlıklı bir şekilde en az kısa sürede yararlanılsın istedik. Şehrimize hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

“Binamız traverten taş kaplama olacak ve bu bina uzun yıllar Kırşehir’imize katkı sunmaya devam edecek. Ben bu süreçte emeği geçen tüm Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu fikir olarak ilk Sayın Muhammed Ülgen’in Bakanlık ziyaretinde Kırşehir’e geldiğinde gündeme gelmiştir. Ondan sonra da Bakanlarımız değişti. En son Sayın Soylu Bakanımızdı. Ben destek veren milletvekillerimize, belediyemize, esnaflarımıza çok teşekkür ediyorum. Ankara Caddesi yine eski günlerine kavuşacak. Ankara Caddesi Kırşehir’in en güzel, en nadide caddesidir.  Ankara Caddesi eski canlılığında, eski güzelliğinde Kırşehir’e ve Kırşehirlilere hizmet etmeye devam edecek. Ben bu güzel yatırımın ilimize gelmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Kazasız-belasız en kısa sürede de tamamlanmasını Rabbimden niyaz ediyorum.” (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .