Yeni Çayağzıspor’da Serdar Urgan dönemi

Yeni Çayağzıspor’da Serdar Urgan dönemi

31.10.2017

Yeni Çayağzıspor’da Serdar Urgan dönemi
Urgan: “Başarılı olmak için geldim”

KIRŞEHİR 1.Amatör Küme Futbol Ligi’nde şampiyonluk hedefleyen Yeni Çayağzıspor’da, Tuncer Altaş’tan boşalan yeri eski antrenör Serdar Urgan’la anlaşarak doldurdu.
Serdar Urgan kendisini kırmızı-siyahlı renklere bağlayan imzayı hafta içinde attı ve Kırşehir Yeni Çayağzıspor’da urgan dönemi resmen başladı.
41 yaşındaki teknik adam kulüp binasında Başkan Fahri Baysal ile kendisini kırmızı siyahlı takıma bağlayan imzayı attı.
Kırşehirli teknik adam hazırlık maçında Kırsehir Belediyespor karşısında sahaya çıktı.
KARİYERİNDE 2 ŞAMPİYONLUK VAR
1 Mayıs 1976 yılında Kırşehir’de doğan Serdar Urgan antrenörlük kariyerinde 2 kez Amatör Küme şampiyonluğu var.
Kırşehir 1.Amatör Kümenin köklü kulüplerinden Yeni Çayağzıspor’un çiçeği burnunda antrenörü Serdar Urgan, 2009 yılında başladığı antrenörlük kariyerine 2 şampiyonluk sığdırdı.
19 Şubat 2009 yılında Kırşehirspor’un alt yapı sorumlusu ve antrenörü olarak aktif futbolculukta teknik adam olarak başlayan Serdar Urgan, 1 yıl boyunca yeşil-beyazlı ekipte teknik adam olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında Şirin Kırşehirspor’un başında görev yapmaya başladı.
Şirin Kırşehirspor takımıyla 1 sezon görev yapan Kırşehirli teknik adam, 2011 yılının aralık ayında ise kendisini Çayağzıspor’a bağlayan renklere imza attı.
Çayağzıspor’da da 1 yıl görev yapan 41 yaşındaki başarılı hocanın yolu 2013 yılında tekrar Şirin Kırşehirspor’la kesişti. 2013 yılında takımını şampiyon yaparak Bölgesel Amatör Ligi’ne çıkaran Urgan, 2013 yılından 2016 yılına kadar aralıksız 5 yıl görev yaptığı Çayağzıspor’la 2 yıl önce şampiyonluk sevinci yaşadı.
Serdar Urgan, geçtiğimiz yıl takımın başında yer alan ve sezon başında görevine son verilen Tuncer Altaş’ın yerine görev yapacak. (HABER: SALİH GÜNER)

BAŞARILI OLMAK İÇİN GELDİM
Kırşehir 1.Amatör Küme Futbol Ligi takımlarından Yeni Çayağzıspor’un antrenörü Serdar Urgan, eski takımının ekmeğini yediğini belirterek, “Bu takımın başarılı olması için de elimden gelenin en iyisini sonuna kadar yapmaya devam edeceğim.” dedi.
Urgan, gazetemize yaptığı açıklamada, “Son yıllarda ailevi sorunlarım nedeniyle kısa süreli de olsa futbola ara vermek zorunda kalmıştım. Fakat Çayağzıspor futbol takımının benim için ayrı bir yeri var. Kulüp Başkanımız Fahri Baysal beni arayarak, ‘Hocam gel bu takımın başına tekrar Çayağzıspor’u ayağa kaldıralım, senin futbol bilgine ihtiyacım var’ demesinin ardından Başkan Fahri Baysal’ı kırmadım ve tekrar ait olduğum takıma gelmekten son derece mutluyum. Sanki yeni takım çalıştıran teknik adam gibi heyecanımı hiç kaybetmedim ve Çayağzıspor’la tekrar şampiyonluk yaşamayı istiyorum. Çünkü Çayağzıspor takımı her şeyin en iyisini hak ediyor. Bu takımın büyük bir parçası olmaktan son derece mutluyum. Herkesin bu takımın beklentisi tabi ki şampiyonluk. Ama önce bu takımın ayakta durabilmesi için mutlaka alt yapıya büyük önem vermemiz gerekiyor. Alt yapısıyla sağlam temeller atarak bu takımın en ez 5 yılını büyük paralar harcamayarak kurtarabiliriz. Buradan taraftarlarımıza da seslenmek istiyorum. Şimdi birlik, şimdi kenetlenme zamanı. Artık geçmişi unutup, bundan sonra geleceğe bakmamız gerekiyor. Maçlarımıza gelerek bizlere destek vermelerini yürükten istiyorum. Onların desteği sayesinde bizlerde sahada elimizden geleni yaparsak en büyük hediye yani şampiyonluk sevincini onlara tattırırız. Güzel günler bizleri bekliyor. İnşallah lige iyi bir başlangıç yaparak, sezon sonu da şampiyonluk ipini göğüsleriz” şeklinde konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .