Yedi Haziran’da oyumu kime vermeliyim?

Yedi Haziran’da oyumu kime vermeliyim?

21.05.2015

Yedi Haziran’da oyumu kime vermeliyim. Kırşehir’de yaşayan bir seçmen olarak her seçimin ayrı bir önem arz ettiğini biliyorum. Ancak önümüzdeki yedi Haziran günü yapılacak olan seçimlerin ülkemiz açısından çok daha fazla önemli olduğu ortada. Zira memleketin ve insanların geleceği her geçen gün biraz daha belirsizliğe bürünmektedir. Bu nedenle; önümüzdeki ay yapılacak genel seçimlerde duygusallıktan, önyargılardan, […]

Yedi Haziran’da oyumu kime vermeliyim.

Kırşehir’de yaşayan bir seçmen olarak her seçimin ayrı bir önem arz ettiğini biliyorum. Ancak önümüzdeki yedi Haziran günü yapılacak olan seçimlerin ülkemiz açısından çok daha fazla önemli olduğu ortada. Zira memleketin ve insanların geleceği her geçen gün biraz daha belirsizliğe bürünmektedir.

Bu nedenle; önümüzdeki ay yapılacak genel seçimlerde duygusallıktan, önyargılardan, şoven, ırkçı duygulardan uzak, tamamen bireylerin ve ülkenin geleceğini düşünerek hareket etmek ve bu doğrultuda tercih yapmak en doğru yöntem olacaktır.

Seçime katılan siyasi partilerin seçim bildirgelerini en ince detaylarına kadar inceleme fırsatı buldum. Elbette ki; her bir bireyin ve ülkenin geleceği ile ilgili bu güne kadar bir türlü çözülmeyen önemli sorunları tespit edilip, nasıl ve hangi yöntemlerle çözeceğini beyan eden partilerin vizyonunu öne çıkarmak ve bunu gündemine alarak sorunları çözeceğini vaat eden partiye destek vermek şiarımız olacaktır.

Öyleyse;

Yaşanabilecek bir Türkiye profili çizen,

Yoksulu olmayan bir ülke vaat eden,

Her bir bireye insan olarak değer veren,

Emeklisine rahat bir yaşamı uygun gören,

Yasaklarla, yolsuzluklarla ve yoksullukla mücadele sözü veren,

Özgürlüklerden, hak ve hukuktan yana olan,

Ülke barışını göz ardı etmeyen,

Sağlık sorunlarını bilen,

Tarımda verimin artırılmasını teşvik eden,

Asgari ücretin standartlarını yükselten,

Eğitim sistemi  değiştirilip tarafsız, bilime tekniğe dayalı, bireyi geliştirici, düşündürücü, sorup, sorgulayan özgür bir eğitim sistemi sözünü veren parti desteğim olacaktır.

Kırşehir’e gelip halkla buluşan parti liderlerini ayrı ayrı analiz edeceğim. Ancak, HDP lideri, AKP lideri Kırşehirlilerle buluştu. Sırada CHP, MHP ve diğer liderler var seçime kadar izleyip gözlemlerimizi birleştirerek objektif bir bakış açısı elbette sergileyeceğiz.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .