Yazarımız Deniz Kılıç, Kırklareli’nde Hemşehrileriyle “imza günü”nde buluştu

Yazarımız Deniz Kılıç, Kırklareli’nde Hemşehrileriyle “imza günü”nde buluştu

27.04.2015

Kırklareli’nde Kırşehir Komitesi tarafından 3. Kırşehirliler buluşması düzenlendi

Deniz 2 copy

Geçtiğimiz günlerde çıkardığı “Aşkın ve Savaşın İzleri” şiir kitabıyla ülkenin sorunlarına dizeleriyle ışık olan ve büyük ilgi gören gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in köşe yazarlarından Şair Deniz Kılıç ilimizde gerçekleştirdiği imza ve söyleşi programının ardından, davet üzerine 22 Nisan 2015 tarihinde Kırklareli’nde Kırşehir Komitesi tarafından düzenlenen 3. Kırşehir’liler buluşmasına katılarak hemşerileri ile kucaklaştı.
Köşe yazıları ve kitabının üzerine Kırklareli’nden aldığı güzel tepki ve davetle programa katılarak ilimizin bayrağını ve aydınlığını gururla taşıyan Deniz Kılıç, buluşma gecesinde hemşerileri ile hasret giderdi. Büyük ilgi gören hemşerilerimizin kitabına olan yoğun ilgisine karşı eserini büyük bir keyifle imzalayarak büyük sevgi seli gösteren okurlarına takdim etti.
Kırşehirliler Komitesi Yöneticileri Mehmet Yüksel, Mustafa Öz, Nazmi Dalgalı ve Kırşehirlilerin daha çok buluştuğu ve uğrak yeri olan Pide Bank Sahibi Mikail Doğu’nun çalışmalarını yürüterek Kırklareli ilinde ciddi bir Kırşehir Dayanışması gerçekleştirdikleri programda hemşerimiz Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Dünya Dernekler Başkanı Hemşerimiz Ünal Kaya, CHP Ardahan Milletvekili ve halk müziği sanatçısı Faruk Demir, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin ve Kırşehir’li olan ve olmayan bir çok davetlinin katıldığı program İlimizden Kırklareli’ne davet edilen şehrimizin sanat ustaları Vedat Öz ve Burhan Ertaş’ın da katılımıyla görkemli bir etkinlik gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını gerçekleştiren eğitim emekçisi ve aynı zamanda CHP Kırklareli İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Yüksel, gerçekleştirdikleri buluşmada şehrimizin aydınlık kalemi Deniz Kılıç’ı ve Dünya Dernekler Başkanı Ünal Kaya’yı aralarında görmekten özellikle mutlu ve bahtiyar olduklarını belirtti.
Mehmet Yüksel’in konuşmasının ardından davetlilere seslenen Dünya Dernekler Başkanı Ünal Kaya; bir başka uzaklarda Kırşehir’lileri bir arada görmenin tarif edilemez güzelliği ve mutluluğundan bahsetti.
TV, radyo ve il-ülke dışı programlarda Kırşehir adına sosyal projeler gerçekleştiren Ünal Kaya ilimizin değerlerine sahip çıkılması gerektiğini, Kırşehir’i anlamak istemeyen ve Kırşehir yapmak istemeyen olumsuzluklarından elinden alınarak hakettiği seviyeye taşınması gerektiğini anlattı.
Bunun için Kırşehir’de hem aydınlık, hem sanat ve hemde siyasal olarak çizgisini koruyan Deniz Kılıç gibi genç ve dolu insanlarımıza ihtiyaç olduğu gerçeğini vurguladı.
Ünal Kaya’nın hemen ardından Deniz Kılıç mikrofona çağırılarak, düşüncelerini dinlemek isteyen topluluğa karşı yaptığı konuşmada, “Vatanın bütünlüğünden, nerede olursa olsun dayanışma duyguları ile siyasal ve toplumsal ayrım gözetmeksizin insanlık için, Kırşehir için bir arada yaşamın mümkün olması gerektiğinden, kurtuluş mücadelesi vermiş demokrasi gazisi şehrimiz adına ahlaklı siyaset, devrimci-ilerici mücadele, dayanışma, bilime ve gelişmeye yüzünü dönmüş bir şehir gerçeğini devreye sokmak için bütün herkesin bu sorumluluğa sığınması gerekmektedir. Bu uğurda şahsım adına doğru yerde ve zamanda, doğru kişilerle ülkenin ve şehrimin yücelişine dönük bütün mücadele kapsamlarında varım, var olacağım. Böyle bakılırsa bir gün mutlaka, kravatlı hırsızların, siyasal cambazların, demokrasi yılanlarının, çağ dışı siyaset gerçekleştiren kişilerin zulmünden bu kent mutlaka kurtulacaktır. Bu sizlerin bir arada duruşu, barışı, sevgisi, saygısı ve dayanışma ile mümkündür dedi ve sizleri Neşet Ertaş’ın sanatı, Ahi Evran’ın Ahlakı, Yunus’un hoşgörüsü ile selamlıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.
Deniz Kılıç’ın hemen ardından konuşmak üzere davet edilen CHP’den seçilen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Kırşehir’i ve ülkeyi şair dili ve bulunmaz dizeleriyle tüm sorunları ile izah eden genç ve dinamik şairimizin söylemlerinden sonra konuşacak hiç bir şey bulamıyorum. Kırklareli’liyim ama evliliğimden ötürü 30 yıldır Kırşehirliyim ve Kırşehir benim için çok önemli bir yere sahiptir” dedi.

deniz kılıç3  (1) copy
Kırşehirli sanatçılarımız Vedat Öz ve Burhan Ertaş’ın birbirinden güzel Neşet Ertaş türküleri ile çokça keyifli ve duygulu anlar yaşandı. Ardahan Milletvekili halk müziği sanatçısı Faruk Demir de türküleri sesini, soluğunu ve duygularını katarak Mustafa Kemal Atatürk’e ithaf edilen ”Sarı Saçlım Mavi Gözlüm” türküsünü yine o çok yoğun yorumuyla seslendirdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .