Yaz Spor Okulları devam ediyor

Yaz Spor Okulları devam ediyor

03.08.2017

26 branştaki eğitimlere 11 bin 677 sporsever katılıyor…

Kırşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından çocukları spora teşvik etmek ve yaz tatillerini daha iyi geçirmelerini sağlamak amacıyla farklı spor branşında açılan Yaz Spor Okulları eğitimleri devam ediyor.
Kırşehir Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından açılan Yaz Spor Okulları’na 11 bin 677 sporsever katıldı.
Yaz Spor Okullarında futbol, yüzme, kort tenisi, masa tenisi, satranç, jimnastik, dart, basketbol, voleybol, karate, taekwondo, kickboks, halk oyunları ve atletizm spor dallarında eğitimler yapılıyor.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Spor gerçekten yeni nesillerimizin, çocuklarımızın, gençlerimizin iyi bir şekilde yetişmesi ile birlikte bir ekip anlayışı içinde spor yaparak birlikte bir şeyler yapma alışkanlığı kazanması, bedenen ve sıhhatten düzenli spor yapma alışkanlığının küçük yaşta kazanmaları açısından son derece önemli. Biz de 2009 yılından bu yana düzenli olarak Yaz Spor Okullarımızı açıyoruz. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ile Kırşehir Belediyesi olarak ortaklaşa organize ediyoruz. Bu da kurumlar arası işbirliği yapma açısından, birlikte bir şeyler paylaşma açısından iyi bir örnektir. Biz Belediye olarak burada çocuklarımızın kıyafetlerini, spor malzemelerini karşılıyoruz. Gençlik Merkezimiz de hocalarıyla, tesisleriyle organizasyonu yapıyor ve Kırşehir’de 11 bin 677 kişinin başvurusu da Yaz Spor Okullarına ilginin ne kadar yüksek olduğunun bir göstergesidir. 26 branşta hemen hemen sporun her branşında çocuklarımızın yazı en iyi şekilde değerlendirmesi için yaklaşık 2 ay boyunca hem tatillerini yapmaları, burada eğlenmeleri, yeni arkadaşlıklar edinmeleri, hem de sporun temelini oluşturacak iyi sporcuların yetişmesi adına son derece önemlidir. Spora ilgi gösterdikleri ve destekleri için velilere teşekkür ediyoruz. 11 bin 677 öğrenci başvurmuş, ama 2 ayın sonunda istikrarlı bir şekilde sadece öğrenciyle kurslarımızı tamamlayacağız. Yaz Spor Okullarına katılan tüm öğrencileri ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünü de tebrik ediyorum. Yaz Spor Okullarında görev yapan öğretmenlerimiz çalışmalarını gönülden yapıyorlar. Gönülden yapılmayan hiçbir işte başarı sağlanamaz, başarılar diliyorum” dedi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .