Yaz Kur’an Kursu Camiiler Arası Futbol Turnuvasında heyecan fırtınası sona erdi

Yaz Kur’an Kursu Camiiler Arası Futbol Turnuvasında heyecan fırtınası sona erdi

10.08.2017

13 TAKIMLA başlayan Yaz Kur’an Kursu Camiiler arası futbol final maçında Pazartesi günü 27 Evler Camii ile Nasuhdede Mescidi Aksa Camii karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen 27 Evler Camii güçlü rakibi Mescidi Aksa’yı 3-0 gibi net bir skorla yenerek şampiyonluğunu ilan etti. SAHA: 2 No’lu Sentetik Saha/Kışehir HAKEM: Mustafa Sarısakal*** […]

13 TAKIMLA başlayan Yaz Kur’an Kursu Camiiler arası futbol final maçında Pazartesi günü 27 Evler Camii ile Nasuhdede Mescidi Aksa Camii karşıya geldi. Maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergileyen 27 Evler Camii güçlü rakibi Mescidi Aksa’yı 3-0 gibi net bir skorla yenerek şampiyonluğunu ilan etti.
SAHA: 2 No’lu Sentetik Saha/Kışehir
HAKEM: Mustafa Sarısakal***
27 EVLER CAMİİ: Umutcan Tokgöz***, Olcay Yılmaz***, Furkan Deniz***, Eren Uslu***, Osman Demirtaş***, Yaşar Kılınç***, Kerem Kılıç***, Mahmut Tuncer
TAKIM SORUMLUSU: Hidayet TUNCER
MESCİDİ AKSA CAMİİ: Hamdi Boynueğri*, Akın Donat**, Selçuk Gedik**, Ahmet Eldemir**, Sefa Özçelik**, Berat Öztürk**, Ahmet Bıyıklı**, Hasan Talha Cingi**, Burak Kahveci**, Hakan Karakaya**, Burak Güzel**
TAKIM SORUMLUSU: Hüseyin ÖZÇELİK
GOLLER: Dk.4 Furkan Deniz, Dk.11 Eren Uslu, Dk.22 Olcay Yılmaz (27 Evler Camii)
Pazartesi günü 2 No’lu Sentetik Saha’da oynanan ve Mustafa Sarısakal’ın yönettiği maça oldukça etkili başlayan 27 Evler Camii 4.dakikada Furkan Deniz’in uzaktan şutunda kaleci Hamdi’nin büyük hatasıyla topu ağlara göndererek skoru 1-0 yaptı.
1-0’dan sonra golün vermiş olduğu moralle rakip kalede önemli pozisyonlar bulan 27 Evler Camii 11.dakikada Eren Uslu’nun uzaktan attığı golle durumu 2-0’a getirdi.
Karşılaşmanın ilk yarısını 27 Evler Camii 2-0 önde tamamladı.
İkinci yarıda da etkili oyununu sürdüren 27 Evler Camii olurken, mavi-beyazlılar 22.dakikada Olcay Yılmaz’ın golüyle skoru 3-0 yaptı.
Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmadı ve Mustafa Sarısakal’ın çalan son düdükle beraber 27 Evler Camii güçlü rakibi Mescidi Aksa’yı 3-0 yenerek şampiyonluğunu ilan etti.
MAÇ SONU BÜYÜK TEPKİ
BU yıl 3’üncüsü düzenlenen Yaz Kur’an Kursu Camiler arası futbol turnuvasında şampiyonluğunu ilan eden 27 Evler Camii’ye kupasını verecek hiçbir idarecinin bulunmaması 2 No’lu Sentetik Saha’ya gelen velilerin büyük tepkisine neden oldu.
Mücadelenin bitiş düdüğü ile birlikte Mescidi Aksa Camii karşından etkili futbolunu 3 golle süsleyerek şampiyon olan 27 Evler Camii kupasını almadı.
Mavi-beyazlı takımın futbolcularının velileri kupa töreni için geldikleri 2 No’lu Sentetik Saha’ya maçın bitiş düdüğü sonrası turnuvayı organize eden idareciden hiçbir görevliyi görememeli büyük tepki topladı. Sporcuların velileri yaptıkları açıklamada “Böyle bir şeyi hiçbir ilde görmedik. Bu nasıl bir futbol anlayışı. Maçlar oynanırken gelmemelerini anlarız ama böyle bir sorumsuzluk olmaz. Yazık be bunca gence. Şimdi bizler şampiyon olduk kupamızı düzenlemeye hiç kimse gelmiyor. O zaman ya böyle bir organizasyon çok iyi oldu. Gençlerimiz için hem kaynaşma, hem de spor oldu” diye konuştular.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .