YAZ FUTBOL KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

YAZ FUTBOL KURSU BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

08.07.2017

KIRŞEHİR’DE miniklere küçük yaşta futbol sevgisini aşılamak ve Türk futboluna genç yetenekleri dahil edebilmek amacıyla açılan Yaz Futbol kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor. Kırşehir’de Yaz Spor Okulları adı altında açılan yaz futbol okuluna da ilginin oldukça büyük olması, gelecek için umutları tazeledi. Kırşehirli minileri spora kazandırmak ve yetenekli sporcuları belirlemek için futbol kurslarında profesyonel antrenörler eşliğinde […]

KIRŞEHİR’DE miniklere küçük yaşta futbol sevgisini aşılamak ve Türk futboluna genç yetenekleri dahil edebilmek amacıyla açılan Yaz Futbol kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor. Kırşehir’de Yaz Spor Okulları adı altında açılan yaz futbol okuluna da ilginin oldukça büyük olması, gelecek için umutları tazeledi.
Kırşehirli minileri spora kazandırmak ve yetenekli sporcuları belirlemek için futbol kurslarında profesyonel antrenörler eşliğinde minik sporculara futbol eğitimi veriyor.
GÖZE GİREBİLMEK İÇİN ÇALIŞIYORLAR
2 No’lu Sentetik sahada gerçekleştirilen ilk idmanda minik sporcular hocalarının gözüne girebilmek için kıyasıya mücadele vermeye başladı.
Zaman zamanda profesyonel ligdeki futbol oynayan kulüplerde gelip futbolda yetenekli öğrencileri takip ederken, sporcuların aileleri de çocuklarını yalnız bırakmıyor.
ÇETİN: “BÜYÜK İLGİ VAR”
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Futbol Antrenörü Gökhan Çetin, tüm dünyada olduğu gibi hem ülkemizde hem de Kırşehir’de çocukların ve gençlerin futbolu çok sevdiğini söyledi.
Futbola çok büyük bir ilginin olduğunu belirten Çetin, “Önemli olan bu ilgiyi eğitimle onların yetenekleri doğrultusunda olumlu bir seyre çevirmek. Biz de Gençlikspor olarak bu amaçla hareket ediyoruz. 7 yaşından 16 yaşına kadar yaklaşık 130 sporcumuz var. Bu Kırşehirli çocukları eğiterek ileride hem futbol açısından hem kişilik ahlak açısından memleketine vatanına milletine ailelerine en çok da kendilerine hayırlı bireyler yetiştirmeye çalışıyoruz ”dedi.
Kırşehir’de futbolun çok sevilip ilgi gördüğünü vurgulayan antrenör Gökhan Çetin, “Amacımız iyi futbolcular yetiştirmektir. Kırşehir içinde iyi bir gelişme olur. Zaman ilerledikçe futbola başlama yaşı küçülüyor. Dünyada artık beş yaşında çocuklar futbola başlıyor. Bizde ilimizde bunu yapmaya çalışıyoruz. Şimdi 7 yaşından çocuklarımız futbolun temel prensiplerini öğrenmeye başlıyorlar. Artık 16 yaşında bunları sahalarda sergileyecekler inşallah. Ulaşabildiğimiz kadar Kırşehir’de yetenekli bütün çocuklara ulaşmak. Sayı önemli değil çünkü yeteri kadar antrenörümüz var eğitim imkanımız var sağ olsunlar Kırşehir’deki idarecilerimizde bize önemli desteklerde bulunuyorlar. Ulaşabildiğimiz kadar yetenekli çocuklara ulaşmak istiyoruz” diye konuştu.
ÇOCUKLARA SPOR VE AHLAK BİLİNCİ AŞILANIYOR
Antrenör Gökhan Çetin, “Gençlikspor ve yaz Futbol Okulu olarak, Türk futboluna katkıda bulunuyoruz. Futbol okulumuzda yer alan geleceğin yıldızlarını öncelikli olarak topluma yararlı birey olmaları için yetiştiriyoruz. Çocuklarımıza spor ahlakı bilincini yerleştirmek için çabalıyoruz. Alanlarında antrenör arkadaşlarımız ile birlikte çocuklarımızla yakından ilgileniyoruz. Kırşehir’in çocuklarından gerçek profesyonel futbolcular yetiştirerek örnek bir futbol kulübü ve semti olduğumuzu tüm dünyaya göstermek istiyoruz” dedi.
Yaz Futbol Okulu’nda parlayacak olan yetenekli yıldızları başta Kırşehirspor ve kendi kulüpleri Gençlik Hizmetlerispor’un altyapısında bulunan kendilerine uygun yaş gruplarında lig müsabakalarına çıkaracaklarını söyleyen Gökhan Çetin, böylelikle yetenekli futbolcuları Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük kulüplerin izlemelerine olanak sağladıklarını vurguladı.
KIRŞEHİR’İN GELECEĞİ AYDINLIK
Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Emre Aslan, amaçlarının çocuk ve gençleri, kötü alışkanlıklardan uzak tutup her birisinin spor yapmalarını sağlamak olduğunu belirterek, “Kırşehir’de futbola ve diğer spor branşlarına özellikle alt yapı kategorilerinde önemli bir teveccühün olduğunu görüyoruz. Kırşehir’de istediğimiz tablo bu. Çünkü ne varsa gençlerimizde, çocuklarımızda var. Onlarında başarılı olacağından eminim. Kırşehir’in gençlerinin futbola ve spora olan arzusu her geçen gün artıyor ve müthiş bir şekilde de gelecek vadeden gençlerimiz burada mücadele ediyorlar. Bu da bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.
(Haber-Fotoğraf: Salih GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .