“YATIRIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

“YATIRIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

10.03.2019

10 yıllık görev süresi içinde yaptıkları hizmetleri anlatan Başkan Bahçeci: “YATIRIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK” Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci seçim çalışması kapsamında esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Başkan Bahçeci, “Vatandaşlarımız şehrimizin gelişiminin devamı için desteklerini vereceklerini belirtmeleri bize güç veriyor. Türkiye’nin en güzel otobüs sistemini kurduk seçimden sonra kaldıracak dedikodusu yapıyorlar, küçük insanlar kişilerle […]

10 yıllık görev süresi içinde yaptıkları hizmetleri anlatan Başkan Bahçeci:

“YATIRIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci seçim çalışması kapsamında esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor.
Başkan Bahçeci, “Vatandaşlarımız şehrimizin gelişiminin devamı için desteklerini vereceklerini belirtmeleri bize güç veriyor. Türkiye’nin en güzel otobüs sistemini kurduk seçimden sonra kaldıracak dedikodusu yapıyorlar, küçük insanlar kişilerle konuşur dedikodu yapar, büyük insanlar fikirleri konuşur iş yapar” dedi.
Başkan Bahçeci, “On yıldır şehrimize hizmet ediyoruz. Bizi de insanlar hizmet etsin diye seçtiler. Biz de bu makamlara hizmet için geldik. On yılın sonunda baktığımızda şehrimizin nüfusu 98 binden 140 bine ulaşmış. Üniversite ve mürteciler buna dahil değil. Şehrimizin on yılda önemli gelişme sağladı. Bütün temel problemler çözüldü. Kanalizasyon, çöp, alt yapısı, yeşil alanları, yolları, tesisleri bunları on yılda çözdük. Bu şehrin evladı olarak kendi kendime her zaman soruyorum. Kayseri her zaman için bizim rekabet içinde olduğumuz, ahilikle ilgili meselelerimizde. Bu şehir her on yılda bu kadar yatırım alıp büyüseydi Kırşehir ne olurdu acaba. Ahi Evran Veli hazretlerinin dediği gibi ‘Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir. Akıl, ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ diyor. Çalışılmış mı ahlaklı. Yolsuzluk hırsızlık yapmış mı yapmamış mı. Verdiği sözü tutmuş mu tutmamış mı. Şehrini güzelleştirmiş mi, güzelleştirmemiş mi. Şehrin sorunlarını çözmüş mü. En önemlisi de seçtiğiniz belediye başkanı her birimizi temsil ediyor. Her şeyimle beni temsil edebilmiş mi bunlara bakmak lazım. Sağ duyulu düşünen insanlarımız var. Sizin bu hizmetlerinize oy vermezsem bu şehire ihanet etmiş olurum diyen çok insanla karşılaşıyorum. Bu yerel seçim, genel seçim değil. Yerel seçimde insanlar daha çok hizmete bakıyor” diye konuştu.

KIRŞEHİR’İMİZİ DAHA DA GELİŞTİRECEĞİZ

Esnaf kardeşlerinin bu şehrin gelişmesi için sorumluluğu daha fazla olduğunu kaydeden Başkan Bahçeci, şöyle devam etti:
“Ahiliği nereden nereye getirdiğimizi hepimiz biliyoruz. Ahilik öyle on yılda, yirmi yılda kaldırılacak bir şey değil. Ahilik 750 yıl geçmişi olan bir değer. Kırık yıldır kimsenin cesaret edemediği alt yapıyı yeniledik. Sonuçta Allah için biz doğru olanı yaptık. Biz de körleyip giderdik. İnsanlar altmış yıldır asbestli borulardan su içilmesine mahkûm edilmiş.
Vatanseverlik öyle lafla falan olmuyor. Vatana ne kattığınla oluyor. Üç yılda, beş yılda, on yılda yollarımız ve kaldırımlarımız bozuluyordu niye alt çürüyor. Şehirde altı çürük olan bir yere üstüne ne yaparsanız yapın kısa bir süre sonra bozulur, biz sabırlı bir şekilde şehrimizin bütün alt yapısını çözdük. Bunu yaparken hem milletimizin parasını yönetiyorduk. Milletin her kuruşuna değer vererek çalışıyorsanız, milleti seviyorsunuz demektir. Şehir merkezi çalışmamızda da, meydan çalışmamızda da bir kesim oluyor her işe kulp takmak isteyen kesim yıllardır var şehrimizde.
YATIRIMLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK
“Yaptığımız bütün işlerde paydaşlarımızla paylaşıyoruz, istişare ediyoruz, paylaşmadan yapmıyoruz diyen Başkan Bahçeci, Meydanı olmayan bir şehir olur muydu. Mitinglerimizi, bayramlarımızı yollarda yapıyorduk çok şükür Kırşehir, Türkiye’de en güzel meydanı olan bir ili artık. Kırşehirliler bilinçli ve her şeyin farkında. Kırşehirliler kendine hizmet edenle laf üretenlerin farkında. Kırşehirliler kendine hizmet edenlere inşallah 31 Martta ’da sahip çıkacak. Hesapçılara, çıkarcılara rağmen sağduyulu Kırşehirliler Allah’ın izni ile en güzel şekilde sahip çıkacak. Bu benim için değil, Allah rıza için biz belediye başkanını niye seçiyoruz hizmet etsin diye. Yaşar Bahçeci çalıştı mı, çalıştı. Çalışana destek olmak lazım. Paçasından çekmemek lazım. Yıllardır çalışanın paçasından çektik ne oldu. Bu şehir kaybetti.
ŞEHRİMİZE DEĞER KATAN İNSANLARA SAHİP ÇIKMAMIZ LAZIM.
“Ahiliğin yatırımlarının devam etmesi için kimin belediye başkanı seçilmesi lazım. Organize sanayii bölgesinin genişlemesi projesi var bunu kim takip edecek. Çevre yolu, hastanemizin büyütülmesi, üniversitemizin genişletilmesi var. Teknik Lisesinin kaldırılması ve yurtların o bölgeye yapılması. Üniversite öğrencisinin çarşı ile buluşması gibi projeleri kim takip edecek. Derdimiz birilerini makam sahibi mi yapmak, derdimiz memleketimiz mi bunların hepsini çok iyi düşünmemiz lazım. Biz görevimizi hakkı ile yapıyoruz. 830.000.000 TL yatırım yapmışız Kırşehir’e. Bunun 300.000.000 TL sini hükümetten hibe olarak getirdik. Ahi Evran Külliyesine 50.000.000 TL aldık. Cumhurbaşkanımız arkamızda olmasaydı verirler miydi. Hepimiz gelip geçiciyiz, makamlar gelip geçici. Şehir olarak bu gelişimi on yılda, yirmi yılda sağlayamayız. Kayseri çıkarttığı her siyasetçiyi büyüttü. Bizde şehrimize değer katan insanlara sahip çıkmamız lazım.”
HİZMET EDENİN ARKASINDAN GİDELİM
Bu şehre on yılını verdiğini kaydeden Başkan Bahçeci, “Kent Park gibi Türkiye’de çok nadir bir yeşil alanı kazandırmış. Türkiye’nin kaç yerinde bizim külliyemiz külliye var. Bizim meydanımız gibi meydan var. Kültür Sanat Merkezimiz Türkiye’nin hiçbir yerinde yok. Bu projelerin hepsi bir arada olduğu bir şehir yok Türkiye’de. Maaş bile ödeyemeyen bir belediyeden, borç batağındaki bir belediyeden harcamasını sadece bir bölü dördünü yatırıma dönüştüren bir belediyeden çok şükür on yılda projelerimizi gerçekleştirdik. Bu seçim Yaşar Bahçeci’nin seçimi değil bu seçim halkımızın seçimi. Hizmet edenin arkasından gidelim. Kırşehir yıllarca küçük hesap anlayışları yüzünden kaybetti. Tek derdimiz Kırşehir’in güzelleşmesi ve büyümesi” dedi. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .