“Yatırım müjdesi beklerken, hayal kırıklığına uğradık”

“Yatırım müjdesi beklerken, hayal kırıklığına uğradık”

03.02.2015

Kırşehirliler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelişini değerlendirdi… KIRŞEHİRLİLER, Cuma günü şehrimize gelerek toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelişini değerlendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan iken çevre yolu müjdesi verdiğini ve aradan geçen 1,5 yıla rağmen bu konuda ciddi bir çalışmanın yapılmadığını hatırlatan Kırşehirliler, hem çevre yoluyla ilgili, hem de hızlı […]

Kırşehirliler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelişini değerlendirdi…

KIRŞEHİRLİLER, Cuma günü şehrimize gelerek toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize gelişini değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan iken çevre yolu müjdesi verdiğini ve aradan geçen 1,5 yıla rağmen bu konuda ciddi bir çalışmanın yapılmadığını hatırlatan Kırşehirliler, hem çevre yoluyla ilgili, hem de hızlı tren yolu projesiyle ilgili somut adımların atılması için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjde beklediler, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehirlilerin beklediği müjdeli açıklamalarda bulunmadı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kırşehir’e gelişini değerlendiren vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan değil, Kırşehir’in isteklerinin Başbakan Ahmet Davutoğlu’na söylenebileceğini belirterek, adeta Anayasa hatırlatmasında bulundular.
Verilen sözlerin seçim yatırımı olduğunu belirten bazı vatandaşlar, “İşsizlik sorununu çözecek yatırımlar yapılsaydı. Bunu isterdik” derken, bazı Kırşehirliler de, “Söz verseler de getireceğine inanmıyoruz. Getirmezler, seçim yaklaştığı için bu sözler veriliyor. Öğretmen ataması yapılacak dediler. Bunlar hep seçim yatırımı. Yine kendi adamları girer. Şahsen inanmıyoruz. Kırşehir’de toplu açılış yaptıkları işlere bir bakın. Kaç tanesi ciddi bir yatırım. Okulları yıkıp yenisini yaptılar. Onu da dağın başına götürdüler. Bizlerin sırtına servis ücreti yüklediler. Onun dışında yapılanların Kırşehir’e ne faydası olacak? Kırşehir devletin yapması gereken normal yatırımları. Kırşehir’de göçü tersine çevirecek, insanlara iş ve aş verecek kaç tesis var? Hep seçim döneminde siyasiler geliyor, konuşuyor, söz veriyor, hepsi lafta kalıyor. Cumhurbaşkanı’ndan ne isteyeceğiz?Başbakan olsa söylerdik. İktidarda iken ne yaptılar da neyini bekleyelim?” diye konuştular.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .