YASİN YÜCESAN VE EKİBİ KAZANDI

YASİN YÜCESAN VE EKİBİ KAZANDI

08.10.2018

Sağlık-Sen’de delege seçimleri tamamlandı YASİN YÜCESAN VE EKİBİ KAZANDI Yücesan: “İradesini ortaya koyan sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum” Kırşehir Sağlık-Sen Şube Başkanı Yasin Yücesan, hafta sonu gerçekleştirilen delege seçimleriyle ilgili bir açıklama yaparak, sandığa gelerek hür iradesini ortaya koyan tüm üyelerine teşekkür etti. Sağlık-Sen Başkanlık seçimleri öncesi sandık başına giden 1445 üye 112 delegeyi belirledi. Ahi […]

Sağlık-Sen’de delege seçimleri tamamlandı

YASİN YÜCESAN VE EKİBİ KAZANDI

Yücesan: “İradesini ortaya koyan sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum”

Kırşehir Sağlık-Sen Şube Başkanı Yasin Yücesan, hafta sonu gerçekleştirilen delege seçimleriyle ilgili bir açıklama yaparak, sandığa gelerek hür iradesini ortaya koyan tüm üyelerine teşekkür etti.
Sağlık-Sen Başkanlık seçimleri öncesi sandık başına giden 1445 üye 112 delegeyi belirledi. Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda 3 güne yakın bir zaman süren delege seçimlerinin galibi olan mevcutta Sağlık-Sen başkanlığını yürüten Yasin Yücesan olurken, bir ay sonra yapılacak başkanlık seçimlerinin de en güçlü adayı oldu.
Yücesan delege seçimleri sonrası yaptığı açıklamada, “Delege seçimleri 16 yıl sonra demokrasi şöleni şeklinde yapıldı. Bugüne kadar böyle bir katılımlı seçim olmadı. Her türlü baskı ve engellemelere rağmen 1445 üyeden 1300 kişinin katılması bizlere olan sevginin bir göstergesidir. 72 saatten fazla süren delege seçimlerinde benimle birlikte yarış içerisinde olan başkanlık adayı olan kardeşlerime teşekkür ederim. Üyelerimiz sağlık teşkilatlanması yapılırken, sandıkta hür iradesini ortaya koydu. Bizler, Sağlık-Sen üyelerimizle birlikte güçlü teşkilatlanma ile birlikte sağlık teşkilatının sendikası olacağız. Sorunların üzerine ciddiyet ve kararlılıkla giderek kimsenin adamı olmadan düzen sağlayacak, haksızlık ve hukuksuzlukların karşısında olacak ve personel huzursuzken kendimizi huzurlu görmeyeceğiz” dedi.
Delege seçimleri dağılımları ve başkanlık adaylarının aldığı oy oranlarına göre, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde oy kullanan 46 üye 3 delege seçti. Seçimin galibi mevcutta sendika başkanı olan Yasin Yücesan oldu ve 3 delegeyi kazandı.
362 üyenin oy kullandığı Sağlık İl Müdürlüğü seçimlerinde ise Cuma Köysüren 32, Yasin Yücesan ise 6 delege aldı.
Kaman’da 86 üye sandık başına 7 delege seçmek için gitti. İlçede yapılan seçimlerde delegelerden 6’sını Cuma Köysüren, 1’ini ise Yasin Yavuz aldı.
46 üyenin 3 delege belirlediği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sandıklarından mevcutta da sendika başkanlığını yürüten Yasin Yücesan galip çıktı.
Üye sayısı ile en fazla oy kullanılan ve kıyasıya çekişmenin yaşandığı Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi sandıklarında 581 üye oy kullandı. 49 delegenin seçildiği sandıktan 38 delegeyi Yasin Yücesan, 10 delegeyi Cuma Köysüren, 1 delegeyi de Yasin Yavuz aldı.
Delege seçimlerinin adaylara göre genel dağılımı ise 112 delegeden 73’ünü Yasin Yücesan, 38’ini Cuma Köysüren ve 1’ini ise Yasin Yavuz almış oldu. Bu sonuçlara göre Kasım ayıda yapılan Sağlık-Sen Genel Kurulu’nda Yasin Yücesan’ın yeniden başkan seçilmesine kesin gözle bakılıyor.
OY VEREN VERMEYEN HERKESE TEŞEKKÜRLER
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü ve Hastanede bulunan üyelerin delege seçimi gerçekleştirdiğinin altını çizen Şube Başkanı Yasin Yücesan, “Yaklaşık üç gün süren seçimler sonucunda sandığa gelen ve iradesini kullanan üyelerimizin verdiği oyla 100 delegemiz seçildi. Birlik ve beraberlik içinde gerçekleşen seçimlerde oy vermeye gelen bütün üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan seçimler sonucu sağlık camiasının kendisine tam destek verdiğini kaydeden Yücesan, “Öncelikle seçimin yapılmasında görev alan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Çünkü üç gün boyunca evlerini çocuklarını bırakarak bu seçimin biran önce bitirilmesi ve delegelerin belli olması için canla başla çalıştılar. Tek tek çentik koyup bu kutlu yolda delegeleri belirlediler. Hepsine canı gönülden teşekkür ediyorum”
“KASIM AYINDAKİ BAŞKANLIK SEÇİMİNDE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE DE YAPACAĞIZ”
Kırşehir sağlık camiasında 20 yıl hizmet ettiğini ve bu şehre de hizmete de devam edeceğini ifade eden Yücesan, şunları kaydetti:
“Birlik ve beraberlik içinde delege seçimini yaptık. Delege seçimin ardından Kasım ayının içinde başkanlık seçimi yapacağız. Üyelerimiz verdiği oylarla bizleri hizmete devam ettirdi. Sendikamıza üye olan herkesin başkanı olduk olmaya da devam edeceğiz. Sağlık çalışanları için elimizde gelen her şeyi yapacağız. Mart ayında seçilerek geldiğimiz göreve Allah’ın izniyle devam ediyoruz. Bizim listemize oy veren, ya da vermeyen herkesin başkanıyım. Hiç kimseye küskünlüğüm, kırgınlığım yoktur. Biz bir aileyiz. Sağlık-Sen’in hizmet çıtasını daha yükseklere çıkaracağız.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .