“Yaşasın Cumhuriyetimiz ve Cumhuriyet Halk Partimiz”

“Yaşasın Cumhuriyetimiz ve Cumhuriyet Halk Partimiz”

08.09.2017

CHP 94. YAŞINI KUTLUYOR

Yılmaz Zengin: “Yaşasın Cumhuriyetimiz ve Cumhuriyet Halk Partimiz”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP, 94. kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Türkiye’nin ilk siyasi partisi olan “Halk Fırkası”, adının başına 1924’te “Cumhuriyet” sözcüğü eklendi, parti 1935’teki 4’üncü kurultayda “Cumhuriyet Halk Partisi” adını aldı.
94’üncü yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirten CHP Kırşehir İl Başkanı Yılmaz Zengin, yayınladığı kutlama mesajında, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türkiye tekkeler, dervişler, şeyhler ülkesi olamaz” sözü ile haklı çıktığını ve bunun 15 Temmuz’da yaşanıldığını vurguladı.
Yılmaz Zengin, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 94. Yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları kaydetti:
“Cumhuriyet Halk Partisi her geçen gün güçlenerek siyasi hayatına devam etmektedir. Bugün kuruluşunun 94. yıldönümü kutlamalarının onur ve gururunu yaşamaktayız. Bugün Türkiye Cumhuriyetini yönetenler Cumhuriyet Halk Partisine saldırmaktadırlar.
“CHP, Türkiye’nin kuruluşundan bugüne kadar hizmet sunmakta yatırımlar yapmaktadır. Halkımızı ümmet toplumundan çıkarak çağdaş demokrat bir toplum oluşturmuştur. CHP’nin 1. Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk bağımsızlık mücadelesi vermiştir ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.
“Genel Başkan merhum İsmet İnönü, küresel emperyalist güçlerin o dönem devlet yöneticilerimize zorla imzalattıkları ‘Sevr’ anlaşmasını yırtıp yerine ‘Lozan’ı imzalamıştır. Genel başkan merhum Bülent Ecevit Türkiye’deki tüm emekçilerine sendika hakkı vermiş olup insan haklarını vererek Avrupa yolunu açmıştır. Genel Başkan Deniz Baykal Türkiye Cumhuriyetini karanlığa sürüklemek isteyenlere karşı 1 Mart teskeresini meclisten geçirmeyerek, Türkiye’de 18 tane ili batı emperyalizminin işgalinden kurtarmıştır.
“15 Temmuz’da gerçekler gün yüzüne çıkmış oldu. Tarih her zaman Cumhuriyet Halk Partisini haklı kılmıştır ve haklı olduğumuz içinde bugün onur ve gururla Cumhuriyet Halk Partimizin 94. yıl dönümünü kutluyoruz.
“Şunu herkes çok iyi bilmeli ki Cumhuriyet Halk Partisi her zaman mazlumların partisi olmuştur. Ve kimsesizlerin kimsesi olmuştur çünkü Cumhuriyet Halk Partisinin genlerinde eşitlik, hoşgörü, kardeşlik hukuku var. Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman insanların ırkına, mezhebine, cinsiyetine, ideolojisine bakmaksızın insan odaklı hizmet sunma gayreti içerisinde olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Cumhuriyet Halk Partisi insanların ırkını insan esas alarak hizmet etme gayreti içerisindedir çünkü Cumhuriyet Halk Partisi insanları yaratandan ötürü sever. Yaşasın demokrasi yaşasın adalet yaşasın Cumhuriyetimiz ve Cumhuriyet Halk Partimiz.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .