Yaşasaydı bilgisayar mühendisi olacaktı

Yaşasaydı bilgisayar mühendisi olacaktı

11.08.2017

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Kardiyolog Doktor Muhittin Demirel ile birlikte 6 kişiye organları bağışlanan Kübra Nur Coşkun’un Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonucuna göre, bilgisayar mühendisliğini kazandığı öğrenildi. Hatay’da evlerinin balkonundan düşmesi sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleştikten sonra 6 kişiye organları bağışlanan Kübra Nur Coşkun’un dün açıklanan LYS sonuçlarına göre bilgisayar […]

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli Kardiyolog Doktor Muhittin Demirel ile birlikte 6 kişiye organları bağışlanan Kübra Nur Coşkun’un Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonucuna göre, bilgisayar mühendisliğini kazandığı öğrenildi.
Hatay’da evlerinin balkonundan düşmesi sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleştikten sonra 6 kişiye organları bağışlanan Kübra Nur Coşkun’un dün açıklanan LYS sonuçlarına göre bilgisayar mühendisliğini kazandığı ortaya çıktı.
LYS Türkiye şampiyonun büyük azmi
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde evlerinin balkonundan düşmesi sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleştikten sonra 6 kişiye organları bağışlanan Kübra Nur Coşkun’un (17) önceki gün açıklanan LYS sonuçlarına göre bilgisayar mühendisliğini kazandığı öğrenildi.
Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevi esnasında geçirdiği zatürree yüzünden her iki akciğerini de kaybeden Kardiyolog Muhittin Demirel için, Kırşehir ile birlikte ülke genelinde organ nakli bağışı kampanyası başlatılmıştı. Kampanyaya, Kırşehir’deki doktorlarla birlikte sağlık çalışanları da katılmıştı. Bağış kampanyası devam ederken, Hatay’ın Dörtyol’un Özerli Mahallesi’nde oturan Kübra Nur Coşkun, 28 Temmuz’da oturdukları 4’üncü kattaki evlerinin balkonundan düştü. Genç kız götürüldüğü İskenderun Devlet Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşti. Ailenin organlarını bağışlaması üzerine Kübra Nur Coşkun’un böbrekleri, karaciğer, kornea ve akciğeri alındı. Genç kızın organlara Adana, Gaziantep ve Ankara’da organ bekleyen 6 hastaya nakledildi.
Kübra Nur’un amcasının oğlu Adem Coşkun, kuzeninin LYS sonuçlarına göre Malatya İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü kazandığını söyledi. Coşkun, Malatya’nın Kübra’nın 19’uncu tercihi olduğunu da kaydetti. Kübra Nur’un okuduğu Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ferhat Yahşi, Kübra Nur’un bu yıl okulun 12-B sınıfından mezun olduğunu söyledi. Önceki gün açıklanan LYS sonuçlarına göre de Malatya İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandığını belirten Yahşi, şunları kaydetti: “Çok güler yüzlü, aktif ve heyecanlı bir öğrencimizdi. Dördüncü kattan düşerek üzücü bir şekilde vefat etti. Ailesi organlarını bağışladı ve organları 6 kişiye hayat verdi. Öğrencimiz bugün yaşamış olsaydı bilgisayar mühendisi olacaktı. Bu olaydan okul olarak çok üzgünüz. Keşke böyle bir olay olmasaydı. Sürekli gelip derdini anlatan bir öğrencimizdi. Tercih dönemimde sürekli gelerek okulun rehberlik servisinden ve bizlerle diyalog halinde tercihini yaptı. Tahminen bilgisayar mühendisliği geleceğini biliyordu. Çok mutluydu. Böyle bir üzücü olay yaşanınca bütün hayalleri söndü.”
Kübra Nur’un okuduğu Süleyman Demirel Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ferhat Yahşi, Kübra Nur’un bu yıl okulun 12-B sınıfından mezun olduğunu söyledi.
Açıklanan LYS sonuçlarına göre de Malatya İnönü Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandığını belirten Yahşi, şunları kaydetti:
“Çok güler yüzlü, aktif ve heyecanlı bir öğrencimizdi. Dördüncü kattan düşerek üzücü bir şekilde vefat etti. Ailesi organlarını bağışladı ve organları 6 kişiye hayat verdi. Öğrencimiz bugün yaşamış olsaydı bilgisayar mühendisi olacaktı. Bu olaydan okul olarak çok üzgünüz. Keşke böyle bir olay olmasaydı. Sürekli gelip derdini anlatan bir öğrencimizdi. Tercih dönemimde sürekli gelerek okulun rehberlik servisinden ve bizlerle diyalog halinde tercihini yaptı. Tahminen bilgisayar mühendisliği geleceğini biliyordu. Çok mutluydu. Böyle bir üzücü olay yaşanınca bütün hayalleri söndü.”
Kübra Nur’un seçmeli işletme dersi öğretmeni Mustafa Kemal Adıkutlu da Kübra Nur’un okulda oldukça aktif bir öğrenci olduğunu söyledi.
Öğrencisi Kübra Nur’un üniversiteyi çok okumak istediğini belirten Adıkutlu, “LYS sonuçları itibariyle güzel oldu ama kendisi göremedi. Bizler de çok üzgünüz” şeklinde konuştu.
Öte yandan Kübra Nur’dan geriye mezuniyet eğlencesindeki görüntüleri kaldı. Coşğun, görüntüde arkadaşlarıyla halay çekiyor, sohbet ederek eğleniyor. (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .