Yaşanılabilir bir Türkiye için…

Yaşanılabilir bir Türkiye için…

14.05.2015

İçinde bulunduğumuz vaziyete baktığımız da, hem Kırşehir, hem de Türkiye için bu seçim çok önemli… Çünkü bu seçim de kim ne kadar oy alacak, hangi parti iktidar olacak veya birinci parti hangisi olacak gibi seçim yapmayacağız. Bu seçim tam bir referandum mahiyetinde olduğu bilinmelidir. Tüm Türkiye biliyor ki bu seçim maalesef bir yol ayırımı seçimi […]

İçinde bulunduğumuz vaziyete baktığımız da, hem Kırşehir, hem de Türkiye için bu seçim çok önemli…
Çünkü bu seçim de kim ne kadar oy alacak, hangi parti iktidar olacak veya birinci parti hangisi olacak gibi seçim yapmayacağız. Bu seçim tam bir referandum mahiyetinde olduğu bilinmelidir. Tüm Türkiye biliyor ki bu seçim maalesef bir yol ayırımı seçimi olacaktır.
Ya parlamenter sistem bütün kurum ve kuralları ile devam edecek veya açıkça söylendiği gibi bu kurum ve kurallara veda edip, Ortadoğu’nun karanlık ülkelerine benzeyeceğiz. Böylece de ateş çemberinden geçerek elde ettiğimiz tüm özgürlüklerimizi, haklarımızı, hatta bağımsızlığımızı kaybedeceğiz.
Bu seçimi olmak veya olmamak seçimi gibi görmek öylede değerlendirmek gerekir. Aksini beyan etmek sanki hayal aleminde yaşamaya benzer. Zira mevcut iktidarın 13 yıldır süre gelen davranış ve söylemleri bunun böyle olduğunu göstermektedir.
CHP, MHP, HDP ve diğer muhalefet partileri seçim çalışmalarını ve propagandalarını buna göre yürütmelidirler. Seçimden sonra tüm alternatifli sonuçlara göre partilerinin tutumlarının nasıl olacağını açık bir şekilde açıklamak durumundadırlar.
Seçime katılan İktidarı, muhalefeti tüm partiler programlarını açıkladılar. Siyasi partilerin 7 Haziran 2015 seçimlerine giderken bildirgelerini ekonomi ağırlıklı söylemler üzerine kurdukları görülüyor. Elbette ekonomi çok önemli ama bence ülkenin içinde bulunduğu vahim durum nedeniyle her türlü sonuçlar değerlendirilerek koalisyon olması hallerinde kurulan hükümetlerden endişe duyulmaması gerektiği, koalisyon hükümetlerinin de uyum ve ahenk içinde çalışabileceği kitlelere anlatılmalıdır.
Muhalefet partileri özellikle CHP, MHP, DSP ve Vatan Partisi;
Üniter ve Ulus devletin ağır tehdit ve tehlike altında olduğunu,
Cumhuriyetin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu,
Laikliğin ortadan kaldırılmak istenildiğini,
Atatürk ilke ve devrimlerinin yok edilmek istendiğini,
Türkiye’nin birlik ve beraberliğine karşı eylemlerin olduğunu, daha yazılıp çizilebilecek birçok konuyu salonlarda ve alanlarda dile getirip açıkladılar.
İyi güzel de tüm bunlar dile getirilmesi gereken konulardı. Öyleyse seçim sonrasında nelerin olabileceğini, nelerin de olmayacağını da meydanlarda dile getirmeleri gerekmektedir.
Elbette geçim sıkıntısı çeken emekliye verilecek iki maaş önemli ama,
Ülkenin birliği daha önemli,
Elbette asgari ücretin 1500 lira olması önemli ama,
Ülkenin bütünlüğü daha önemli,
Elbette çiftçinin mazotu 1500 liraya alması önemli ama,
Ülkede hukuk, demokrasi ve özgürlükler daha önemli,
O halde; elbette yoksulu olmayan ve yaşanılabilir bir Türkiye için,
Millet Kırşehir’de ve ülke genelinde 7 Haziran 2015 günü AKP hükümetine son vereceği günü bekliyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .