Yarıyıl tatili firmaların yüzünü güldürdü

Yarıyıl tatili firmaların yüzünü güldürdü

27.01.2015

23 Ocak’ta başlayan yarıyıl tatili nedeniyle otobüs seferlerinde yoğunluk yaşanırken, konulan ek seferlerle yolcular mağdur edilmiyor…

 

 

KIRŞEHİR’DE yarıyıl tatili otobüs firmalarının yüzünü güldürdü.
Tatili memleketlerinde geçirecek olan öğrencilerin yanı sıra vatandaşların gösterdiği yoğun talep, ek seferlerle karşılanıyor.
Kırşehir’de yolcu taşımacılığında yıllardır kaliteli hizmet sunan Şanallar Seyahat de, hemşehrilerini mağdur etmemek için günlük ek seferle talebi karşılamaya çalışıyor.
Kırşehir Şanallar Seyahat Müdürü Yılmaz Şanal, Kırşehir’de açılan firmaların yoğun zamanlarda fırsatçılık yaptığını ve fiyatları yükselttiğini dile getirdi.
Kırşehir Şanallar Seyahat olarak 4 yıldır fiyatlarında değişiklik olmadığını belirten Yılmaz Şanal, “Yarıyıl tatili bizim işlerimizde yüzde 100’lük bir doluluk oranı oldu. Bir haftadır yoğun dolulukla çalışıyoruz ve bunun gelecek günlerde de böyle olmasını temenni ediyoruz. Yolcularımız en çok İzmir, İstanbul, Antalya, Adana ve Mersin’e gidiyorlar. Yolcular daha çok gidiş-dönüş almayı tercih ediyorlar biletlerini. Çünkü öğrenciler ya da halkımız geliş tarihleri belli olduğu için daha çok yer bulamama korkusu yaşıyorlar. Fiyatlarımız 4 senedir aynı. Uzun yol 50 lira, kısa yol dediğimiz Ankara 20 lira, İzmir, İstanbul, Antalya yolumuz 50 liradır. Fakat son senelerde açılan yabancı firmalar öğrencilerin yoğun olduğu zamanlarda fiyatlarda çok ciddi şekilde oynama yapıyorlar. Bizim 50 liraya bilet sattığımız yere onlar 70-80 lira gibi rakamlarla yolcu taşıyorlar. O da ister istemez halkımızı ciddi bir şekilde zedeliyor. Talep yoğun olduğu için günde 10 ila 12 tane ek sefer koyuyoruz. Şu anda saat başı otobüs kalkıyorsa yoğun günlerde yarım saatte otobüs kaldırmaya özen gösteriyoruz ki bunda bile talebe cevap vermekte zorlanıyoruz. Bazen 15 dakikaya iniyor bu ara. Yolcularımızı mağdur etmemeye çalışıyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .