Yarıyıl tatili bugün başlıyor

Yarıyıl tatili bugün başlıyor

22.01.2015

Yarıyıl tatili bugün başlıyor Okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 18 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak. 15 Eylül 2014’de başlayan 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk aşaması bugün tamamlanacak. Kırşehir’de de 266 okulda yaklaşık 45 bin öğrenci ve  öğretmenlerden oluşan eğitim ordusu iki haftalık yarıyıl tatiline başlayacak. Kırşehir’de öğrencileri tatil havası çoktan sarmaya başlarlarken, okul öncesi, […]

tatilYarıyıl tatili bugün başlıyor
Okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lisedeki yaklaşık 18 milyon öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak. 15 Eylül 2014’de başlayan 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ilk aşaması bugün tamamlanacak.
Kırşehir’de de 266 okulda yaklaşık 45 bin öğrenci ve  öğretmenlerden oluşan eğitim ordusu iki haftalık yarıyıl tatiline başlayacak.

Kırşehir’de öğrencileri tatil havası çoktan sarmaya başlarlarken, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 45 bin öğrenci bugün yarıyıl tatiline girecek. Velilerin de öğrenciler kadar heyecanlı olduğu bu dönemde bakalım karneler nasıl gelecek telaşı sardı.

Eğitim öğretim yılının ikinci yarısı, 9 Şubat Pazartesi başlayacak ve 12 Haziran Cuma tamamlanacak.

2015-2016 eğitim ve öğretim yılı ise 14 Eylül Pazartesi başlayacak.
İKİNCİ DÖNEM BOL
SINAVLI GEÇECEK

İkinci dönem, öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek. 9 Şubat Pazartesi günü başlayacak ikinci dönemde   öğrenciler sınavlarda ter dökecek.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın sınav takvimine göre, ikinci dönem 8. sınıf öğrencileri, Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden 29-30 Nisan’da ortak sınavlara girecek. Mazeret sınavı da 16-17 Mayıs’ta yapılacak. Sınav sonuçlarının ise Haziran’da açıklanması planlanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ara tatilde öğretmenlerin il içi ve iller arası özür grubu yer değiştirme atamalarını yapacak. Bu atamaların ardından, 15 bin öğretmen kadrosuna da ilk atamalar gerçekleştirilecek.

ÜNİVERSİTE MARATONU BAŞLAYACAK

Üniversiteye giriş sınavlarının ilk aşaması Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar, ikinci aşama olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) ise 13-14 Haziran ve 20-21 Haziran’da 5 oturumda gerçekleştirilecek.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .