Yarım kalan eğitim yatırımlarına hız verilecek

Yarım kalan eğitim yatırımlarına hız verilecek

09.10.2019

Vali Akın ile Milletvekili Kendirli, Milli Eğitim BakanıZiya Selçuk’a Kırşehir’deki eğitim sorunlarını anlattı Yarım kalan eğitim yatırımlarına hız verilecek Vali İbrahim Akın ile Milletvekili Mustafa Kendirli önceki gün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u makamında ziyaret ederek hem ilimizde devam eden eğitim yatırımlarının sorunlarını hem de ilimizdeki eğitim kalitesinin iyileştirilmesi için yapılacak olan yatırımları dile getirdiler. […]

Vali Akın ile Milletvekili Kendirli, Milli Eğitim BakanıZiya Selçuk’a Kırşehir’deki eğitim sorunlarını anlattı

Yarım kalan eğitim yatırımlarına hız verilecek

Vali İbrahim Akın ile Milletvekili Mustafa Kendirli önceki gün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u makamında ziyaret ederek hem ilimizde devam eden eğitim yatırımlarının sorunlarını hem de ilimizdeki eğitim kalitesinin iyileştirilmesi için yapılacak olan yatırımları dile getirdiler.
Ziyaretle ilgili gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e bilgiler veren Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir’de yapımı devam eden, ancak 2019 yılı yatırım programlarında ödenek kısıtlamasına gidilen Uygulama Oteli ve Öğretmenevi inşaatı ile Teknik Lise inşaatındaki pürüzlerin ortadan kaldırıldığını anlatarak bu iki önemli yatırıma gerekli ödeneklerin verilmesini talep ettiklerini ifade etti.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da her iki inşaata 2019 yılı bütçesinden kalacak ödeneklerden bir kısmını 2020 yılı bütçesiyle birlikte aktaracakları müjdesini verdiğini anlatan Milletvekili Kendirli, “Milli Eğitim Müdürlüğü’nün binası ile Mehmet Akif Ersoy Lisesi binasının bulunduğu alanda yapımına başlanan Uygulama Oteli ve Öğretmenevi binamıza ait inşaatın 2019 yılında bütçede tasarrufa gidilmesi nedeniyle durduğunu Sayın Bakanımıza ilettik ve ödenek talebinde bulunduk. Sayın Bakanımız da diğer bakanlık bütçelerinde artacak ödeneği buraya aktaracaklarını ve 2020 yılı bütçesine de gerekli ödenekleri verip, inşaatının biran önce tamamlanacağını ifade etti. Ayrıca Kılıçözü Sanayi Sitesi yakınında yapılması kararlaştırılan Teknik Lise’de bazı pürüzler vardı, bunu bu ziyaretimizde çözdük ve sayın Bakanımız buraya da gerekli ödeneklerin aktarılacağını müjdeledi. İnşallah bu iki eğitim yatırımımız gelecek yıl büyük ölçüde tamamlanacak. Ayrıca Kırşehir’deki puanlı liselerimizin sayısını arttırma talebimiz oldu. Sayın Bakanımız bu konuda da bizlere gereken desteği verdi. İnşallah puanlı liselerimizin sayısını da gelecek yıl artırmış olacağız. Yine Kırşehir’de ikili eğitimlerine devam eden üç okulumuz var. Bu okullarımızda da ikili eğitimi de tamamlanacak yeni okullarımızla birlikte çözümlemiş olacağız. İnşallah gelecek eğitim yılında Kırşehir’de ikili eğitim yapan okulumuz kalmayacak” dedi.
Milletvekili Mustafa Kendirli, Kırşehir’deki eğitim yatırımlarına ve sorunlarına her türlü desteği vereceğini ifade eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a teşekkür etti. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .