Yardımlarla 70 öğrenciye burs veriliyor

Yardımlarla 70 öğrenciye burs veriliyor

17.10.2017

Kırşehir’in Yardım Melekleri, Kırşehirli hayırseverlerin desteğiyle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın eğitimlerini tamamlamalarını sağlıyor…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından 89 yıl önce kurulan ve 1965 yılından bu yana Kırşehir Şubesi aracılığı ile fakir ve yardıma muhtaç insanlara ve öğrencilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Yardım Sevenler Derneği, yürüttüğü faaliyetlerine Kırşehirlilerin desteğini bekliyor.
Kırşehir’de çeşitli yardım çalışmalarının yanı sıra üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vererek ilimize eğitim ve öğretim alanında önemli hizmetler veren Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şube Başkanlığı, 70 öğrenciye burs veriyor.
Ülke genelinde 89 yıldır, ilimizde ise 52 yıldır faaliyet gösteren Yardım Sevenler Derneği, hemen hemen her alanda yardım çalışmalarını sürdürürken, yardımlarda ağırlıklı olarak öğrencilere burs veriyor.
Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de her alanda çok önemli hizmetleri yerine getiren bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi’nin her yıl öğrencilere burs verdiğini, bütçedeki şartlar nedeniyle 70 öğrenciye burs verebildiklerini belirten Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, ellerinden geldiğince de ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.
Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Şubesi’nin faaliyetleri ile ilgili gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e bilgiler veren Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, dernek olarak öncelikli amaçlarının öğrencilere burs vermek olduğunu, ihtiyaç sahiplerine de yardımları ellerinden geldiği kadar yapmaya çalıştıklarını ifade etti.
Derneğe gelir getirici faaliyetler kapsamında Kadın Emek Pazarı’nda sac böreği ve çığırtma yapıp sattıklarını, bursların yanı sıra diğer yardımları da yerlerine ulaştırmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Büyüksaraçoğlu, hayırseverleri derneğe destekte bulunmaya davet etti.
Mayıs ve Kasım aylarında Kadın Emek Pazarı’ndaki faaliyetleri sonrasında kış aylarında da gerçekleştirdikleri faaliyetlerle öğrencilere destek olmaya devam eden Nurten Büyüksaraçoğlu, “Dernek olarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Kadın Emek Pazarı’nda sac böreği, çığırtma, mantı yaparak derneğimize gelir gelmesini sağladık. Yeni sezon çalışmalarımıza başladık. Daha önce 60 öğrenciye burs veriyorduk. Ama bu sene ne olacak bilemiyoruz. Bizim belirli bir kaynağımız yok biliyorsunuz. Fakat bir takım yaptığımız faaliyetlerle kaynak oluşturmaya çalışıyorduk. Ama bazı engeller nedeniyle bu sene fazla öğrenci alamayacağız. Bu sene yeni öğrenci hiç alamıyoruz. Eski öğrencilerimizi devam ettireceğiz. 70 öğrenciye 8 ay boyunca 75 lira banka hesaplarına yatıyordu. Eski öğrencilerimizi bir tespit edelim ve en kısa zamanda bunların burslarının yatırılmasına başlayacağız. Ama tabii ki bunun yanı sıra çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.
10 KASIM’DA İSTANBUL’DA
Yaptıkları çalışmalar ve faaliyetlerle Kırşehirlilerin takdirini kazanan Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında İstanbul’da düzenlenen anma programına katılacaklarını belirterek, “Yardım Sevenler Derneğimiz gönüllü üyelerimizin gayretleri ile elde edilen gelirleri, başta eğitim yardımı olmak üzere muhtaç insanlarımıza ulaştırıyoruz. Sosyal ve kültürel faaliyetler de düzenliyoruz. Çocuklarımız için projeleri hayata geçiriyoruz ve bu kapsamda etkinliklerimiz oldu. Kadınlarımıza yönelik de faaliyetler yapıyoruz. 10 Kasım’da bütün Yardım Sevenler yönetim kurulu üyeleri olarak İstanbul’da Beyoğlu Başkanımızın düzenlediği bir etkinliğe katılacağız. İstanbul’da olacağız. 10 Kasım’da Atamızı İstanbul’da anacağız. Bunun masrafını tamamen kendimiz şahsi olarak karşılıyoruz. Arkadaşlarımla beraber orada olacağız” açıklamasında bulundu.
Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu ve İsmet Sevinç Karagüllü, Semra Tulga, Nejla Üçgül, Ayşenur Altın, Gülten Göçer, Nur Tiryakioğlu, Ayfer Şahin, Sevda Özşahin ve Didar Yıldırım’dan oluşan Yönetim Kurulu Üyeleri ile özverili bir çalışma sergileyen Kırşehir Yardım Sevenler Derneği, 4 yıllık üniversite kazanmış, maddi durumu iyi olmayan öğrencilere yardımlarını sürdürürken, özellikle anne veya babadan birisi olmayan öğrencilere öncelik tanıyarak çalışkan öğrencilerin ülkemize kazandırılmasına vesile oluyor.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .