Yardım Sevenler Derneği burs için hayırseverlerin desteğini bekliyor

Yardım Sevenler Derneği burs için hayırseverlerin desteğini bekliyor

08.11.2018

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve 1965 yılından bu yana Kırşehir Şubesi aracılığı ile fakir ve yardıma muhtaç insanlara ve öğrencilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Yardım Sevenler Derneği, Kırşehir’de daha çok öğrenciye burs verebilmek için hayırseverlerin destek ve yardımını bekliyor. Her yıl Kırşehir’de 70 öğrenciye burs veren Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’nin Başkanı […]

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve 1965 yılından bu yana Kırşehir Şubesi aracılığı ile fakir ve yardıma muhtaç insanlara ve öğrencilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Yardım Sevenler Derneği, Kırşehir’de daha çok öğrenciye burs verebilmek için hayırseverlerin destek ve yardımını bekliyor.
Her yıl Kırşehir’de 70 öğrenciye burs veren Kırşehir Yardım Sevenler Derneği’nin Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte yine burs vermeye başladıklarını açıkladı.
Kırşehir’de verdikleri burs sayısının artması ve mevcut öğrencilere burslarını zamanında verebilmek için dernek üyeleriyle birlikte çalıştıklarını belirten Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, derneğin Ulu Önder Atatürk tarafından 87 yıl önce kurulduğunu ve Kırşehir’deki şubesinin ise 1965’te faaliyete geçtiğini belirterek derneği faaliyetleri hakkında şu açıklamalarda bulundu:
“Bugüne kadar binlerce öğrenciye karşılıksız burs verdik. Gelirimiz fazla olduğu için geçmiş yıllarda ilk, orta ve lise öğrencilerine de burs veriyoruz. Artık, 4 yıllık üniversite okuyanlara burs veriyoruz. İki yıl önce 100’e yakın öğrenci burs alıyordu. Dediğim gibi, gelirimizde azalma olduğu için halen 70 öğrenciye ayda 75 lira burs veriyoruz. Ancak biz bu yıl burs miktarını 100 liraya çıkaracağız. Geçen yıl burs alan öğrencilerimiz kayıtlarını yeniletmek zorundalar. İstenilen evraklar hazırlanmadığı takdirde burs vermemiz mümkün olamıyor. İsimlerini belirlediğimiz öğrencilere burslarını en kısa sürede hesaplarına yatıracağız”
Kırşehir ve Kırşehir dışındaki hayırseverlerin yardımları ile her yıl 70’in üzerinde öğrenciye 8 ay boyunca aylık burs verdiklerini, ancak zaman zaman burs verirken maddi sıkıntı yaşadıklarını, bunu çözümlemek için de Kadın Emek Pazarı’nda ürettikleri ürünleri satarak derneğe gelir sağlamaya çalıştıklarını belirten Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, “1965 yılından bu yana Kırşehir’de öğrencilerimize ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza katkı sağlamaya çalışıyoruz. Tabi bizim gönlümüz daha çok öğrenciye burs vererek onların eğitimine katkı sağlamak. Hayırsever hemşehrilerimizin yaptıkları yardımların yetersiz kaldığı zamanlarda Kadın Emek Pazarı’ndaki yerde ürettiğimiz ürünleri de satarak gelirimizi arttırmaya çalışıyoruz. Çeşitli etkinliklerle sesimizi duyuruyoruz. Yardım severlerin destekleriyle öğrencilere burs verdiğimiz gibi, ihtiyaç sahiplerine de yardım elimizi uzatıyoruz. Kırşehir’deki varlıklı vatandaşlarımızın desteğiyle yardımlarımızı sürdüreceğiz. Geçen yıl öğrencilerimize verdiğimiz 75 liralık bursu bu yıl 100 liraya çıkaracağız. Öğrencilere burs verdiğimiz gibi, fakir ve yardıma muhtaç öğrencilere ve ailelere de yardıma devam edeceğiz.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .