Yardım Sevenler Derneği 87 yaşında

Yardım Sevenler Derneği 87 yaşında

03.03.2015

Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi’nce Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin kuruluşunun 87’inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen dayanışma yemeği geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirildi. Kırşehir’de de çeşitli yardım çalışmalarının yanı sıra üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vererek ilimize eğitim ve öğretim alanında önemli hizmetler veren Türkiye Yardım Sevenler Derneği, kuruluşunun 87’inci yıldönümünü kutluyor. Ülke genelinde 87 yıldır, ilimizde ise 50 […]

Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi’nce Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin kuruluşunun 87’inci yıldönümü dolayısıyla düzenlenen dayanışma yemeği geçtiğimiz Salı günü gerçekleştirildi.

Kırşehir’de de çeşitli yardım çalışmalarının yanı sıra üniversite öğrencilerine karşılıksız burs vererek ilimize eğitim ve öğretim alanında önemli hizmetler veren Türkiye Yardım Sevenler Derneği, kuruluşunun 87’inci yıldönümünü kutluyor. Ülke genelinde 87 yıldır, ilimizde ise 50 yıldır faaliyet gösteren Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin kuruluşunun 87. yıldönümü etkinlikleri şehrimizde de gerçekleştirildi.
Mustafa Kemal Atatürk’ün önerileri ile 1928 yılında kurulan Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin 87. kuruluş yıldönümü kutlamaları dolayısıyla bir yemek verildi.
Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi üyeleri ile bir araya geldi.

b (1) copy
Türkiye Yardım Sevenler Derneği’nin kuruluşunun 87. yıldönümü dolayısıyla Kırşehir Şubesi’nce Terme Otel’de düzenlenen yemeğe Vali eşi Sevim Şentürk, Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, il yöneticilerinin eşleri, dernek yönetim kurulu üyeleri ile hayırseverler katıldı.
Yardım Sevenler Derneği’nin öğrencilere burs imkanı sağlamasının yanında muhtaç insanların her zaman yanında olduğunu belirten Vali eşi Sevim Şentürk, bu yardımlara vesile olan dernek üyelerini ve hayırseverleri kutladığını söyledi.
Türkiye Yardım Sevenler Derneği olarak kuruluşunun 87. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, 1928 yılında Ulu Önder Atatürk’ün önerileriyle kurulan ve birkaç kişi ile başlanan faaliyet ve çalışmaların şimdi milyonları kapsadığına dikkat çekerek, “Unutmayın ki sadece maddi değil, manevi desteğe de ihtiyacımız var” dedi.
Program, dernek çalışmalarının değerlendirilmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .