Yardım Sevenler Derneği 50 öğrenciye burs veriyor

Yardım Sevenler Derneği 50 öğrenciye burs veriyor

10.04.2018

Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yaparak yeniden başkan seçilen Nurten Büyüksaraçoğlu, Kırşehir Yardım Sevenler Derneği olarak Kırşehir’de maddi durumu iyi olmayan 50 öğrenciye aylık 75 lira burs verdiklerini açıkladı. Çoğunluğunu emekli kadın öğretmenlerin oluşturduğu Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi yöneticileri, hayırseverlerin yardımlarının yanı sıra yaptıkları mantı ve böreklerden elde edilen gelirle 50 öğrenciye burs vererek, eğitimlerine […]

Geçtiğimiz günlerde genel kurulunu yaparak yeniden başkan seçilen Nurten Büyüksaraçoğlu, Kırşehir Yardım Sevenler Derneği olarak Kırşehir’de maddi durumu iyi olmayan 50 öğrenciye aylık 75 lira burs verdiklerini açıkladı.
Çoğunluğunu emekli kadın öğretmenlerin oluşturduğu Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi yöneticileri, hayırseverlerin yardımlarının yanı sıra yaptıkları mantı ve böreklerden elde edilen gelirle 50 öğrenciye burs vererek, eğitimlerine gönüllü destek sağlıyor.
Derneğin Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Yardım Sevenler Derneğinin Kırşehir Şubesi’nde 19 yıldır başkanlık yaptığını, diğer yöneticilerin de katkılarıyla hayır işleri yürüttüklerini söyledi.
Ahi Çarşısı’nda büroları olduğunu, Kadın Emek Pazarı’ndaki yerlerinde de mantı ve börek yapıp sattıklarını ifade eden Büyüksaraçoğlu, şöyle devam etti:
“Bunların geliriyle 50 üniversite öğrencisine burs veriyoruz. Her ay bu öğrencilerimizin banka hesap numaralarına burslarını yatırmaya gayret ediyoruz. Eğitime katkı anlamında az da olsa fayda sağlamaya çalışıyoruz. Yıllardır burslarımız devam ediyor. 19 yıldır dernek başkanıyım, gönüllü olarak bunu devam ettiriyoruz. Tabii bunun öncesi de var. Daha önceleri ilkokula kadar burs veriyorduk. Talep çok olunca yetişemedik. Şimdi sadece üniversite öğrencilerine burs verebiliyoruz. Yılda 8 ay verdiğimiz burslarımızdan 7’sini yaptık, 1 ay kaldı. Onu da bu ay sonuna kadar ödemeyi hedefliyoruz. Tabi Kırşehir’deki hayırsever hemşehrilerimizin her zaman katkılarını bekliyoruz.”
Nurten Büyüksaraçoğlu, “Halkımızın da bize destek vermesini istiyoruz, diliyoruz. İhtiyacı olanların yanında olmaya gayret ediyoruz. Kırşehir kültürünün tanıtılması için de dernek olarak faaliyetler yürütüyoruz.” dedi.
Yaklaşan Ramazan ayında da dernek olarak kendilerine bağış yapan işadamlarının yardımlarıyla fakir ve kimsesizlere gıda yardımında bulunacaklarını belirten Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, hayırseverlerin derneklerine katkı vermelerini beklediklerini sözlerine ekledi. (HABER: MUALLA CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .