“Yallı Duran” sezon hazırlığında!

“Yallı Duran” sezon hazırlığında!

04.04.2015

“Yallı Duran” sezon hazırlığında! KIRŞEHİRLİLERİN ve özellikle İkizarası’ndan Özbağ’a kadar olan bağ ve bahçeleri sahiplerinin yakından tanıdığı, korkularından koruyup kolladığı meşhur “Yallı Duran” Nisan ayına girmesi ile birlikte faaliyetlerine kaldığı yerden başlamış! Geçen yıl meyve ağaçlarını don vurduğu için sebze ve meyvesiz kalan “Yallı Duran”a sonbaharın son günlerinde gazetemiz yazarlarından, arkadaşımız, dostumuz Dr. Uğur Gönül, […]

anılar

“Yallı Duran” sezon hazırlığında!

KIRŞEHİRLİLERİN ve özellikle İkizarası’ndan Özbağ’a kadar olan bağ ve bahçeleri sahiplerinin yakından tanıdığı, korkularından koruyup kolladığı meşhur “Yallı Duran” Nisan ayına girmesi ile birlikte faaliyetlerine kaldığı yerden başlamış!

Geçen yıl meyve ağaçlarını don vurduğu için sebze ve meyvesiz kalan “Yallı Duran”a sonbaharın son günlerinde gazetemiz yazarlarından, arkadaşımız, dostumuz Dr. Uğur Gönül, bahçesinde kendisi onuruna bir parti vermiş.
Bizim Bağbaşı Mahallesi ustalarından Aydın Çekiç ve ekibi çalmışlar, söylemişler, “Yallı Duran” da kolaları devirdikçe coşmuş ta coşmuş “bi daha, bi daha…” deyip durmuş.
Yukarıda anılarda kalan fotoğraf Dr. Uğur Gönül’ün Karabacak’taki bahçesinde çekilmiş.
Biz biliyoruz ki Dr. Uğur Gönül durup dururken “Yallı Duran”a böyle bir ziyafet çekmezdi. Ama eli mahkum, korkudan olsa gerek… Yoksa “Yallı Duran” onun bahçesini de tarumar edecek, dallarda yaprak, bahçede çöp bırakmayacak…
Olsun bakalım Uğur Bey…
Bize böyle bir ziyafet çekmiyorsun da “Yallı Duran”ı ödüllendiriyorsun!
Biz de isteriz, bizde…
Bekliyoruz bakalım ne zaman vereceksin bu ziyafeti!
Yoksa biz de bahçeni bir kolayla “Yallı Duran”a havale ederiz!.. ŞGYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

Uğur Gönül

En kısa sürede sayın gazetecim. Havalar bir düzelmedi gitti.

06.04.2015, 16:04

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .