Yalçın Topçu Kırşehir’e geldi

Yalçın Topçu Kırşehir’e geldi

14.05.2016

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı, Yalçın Topçu ilimize gelerek birtakım ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Valiliği ziyaret eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Yalçın Topçu, Vali Necati Şentürk ile görüştü. Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve Vali Yardımcılarının da yer aldığı ziyaret, Vali Şentürk’ün yeni çıkan ‘Zülf-i Siyahım’ isimli şiir kitabını Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’ya hediye etmesi ile sona […]

topçu  (7) copy

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı, Yalçın Topçu ilimize gelerek birtakım ziyaretlerde bulundu.
İlk olarak Valiliği ziyaret eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Sayın Yalçın Topçu, Vali Necati Şentürk ile görüştü.
Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve Vali Yardımcılarının da yer aldığı ziyaret, Vali Şentürk’ün yeni çıkan ‘Zülf-i Siyahım’ isimli şiir kitabını Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’ya hediye etmesi ile sona erdi.
Ardından bir çiftin nikâh törenine katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, törenden önce basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Türkiye’nin bugünlerde 72 düvelle savaştığını belirten Topçu, “ Biz biliyoruz ki uluslararası kurum ve kuruluşlarda bizimle dost olduğunu iddia edenler, bölücü terör örgütünü hem lojistik olarak hem de diğer yönlerden destekliyorlar. Paris, Madrid, Roma ne kadar güvenli ise Ankara’nın da o kadar güvenli. Kalbimizde patlayan bombaların arkasında kimler olduğunu devlet ve millet olarak çok iyi biliyoruz. Bu noktada devlet ve millet olarak terörün her türlüsünün kökünü kazımaya hazırız. Kendilerini demokratik ve ileri olarak görenler Türkiye Cumhuriyeti Devletinin terörle mücadelesinde yardımcı olurlar. Türkiye’nin yanında olurlarsa kendileri de kazanır. Türkiye Devletine açık ya da gizli düşmanlık edenler bunu kendi halklarına dahi anlatamazlar. Şehitler yüreğimizi parçalıyor. Bilinsin ki bizim milletimiz ölecekse de adam gibi ölür. Ama diz çökmez. İlahi kaderi yazan bozar. Milletimiz ve devletimiz kararlı terörü bitireceğiz.”
Ana muhalefet partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son günlerdeki konuşmalarının kendilerini hayrete düşürdüğünü de ifade eden Yalçın Topçu “Siyaset daha pozitif ve yapıcı noktada olmalı, ülke meselelerinde muhalefet pozitif olmalıdır. Ana muhalefet partisi genel başkanının son günlerde ki konuşmaları biri kere daha bütün milletimizi hayrete düşürmüştür. Genel Başkan’ın bu konuşmalarına alıştık artık. Ama bu durumdan ülke zarar görüyor. Daha ötesi de kendi partisi zarar görüyor. Muhalefet ettiğini zannedenler kendisinden daha büyük olan bir parti karşısında çaresizliğini sergilemekten başka bir şey ifade etmiyor. Görünen de o ki bir takım güçler çukurlar tarafını desteklerken siyaseti de dizayn etmeye çalışıyor. Bunu CHP’de kısmen de olsa başardılar. Siyaset dışarıdan dizaynlara müsaade etmemeli. Siyasetçiler konuşma ve söylemlerine çok dikkat etmelidir” diye konuştu.
Başkanlık sistemi üzerinde yapılan tartışmaları akıl tutulması olarak gördüğünü ifade eden Topçu, “Başkanlık sistemin tartışılmamasını siyasi akıl tutulması olarak görüyor ve yorumluyorum. Başkanlık sistemi ve yeni anayasa Türkiye’nin acil ihtiyacıdır. Milletin istediği kendisine dar gelen sistemi atmaktır. Üniter yapımızı muhafaza eden bir anayasa ve başkanlık sistemi, Tayyip Erdoğan varken korkularından muhalefet, vazgeçmeli.”
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Hendek ailesinin nikah törenine katıldıktan sonra Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Rektör Vatan Karakaya’yı makamında ziyaret etti.
Ardından Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Vali Necati Şentürk ve beraberindeki heyet ile birlikte Mucur’a geçti.
Mucur Genç İş Adamları Derneği tarafından düzenlenen ve binlerce vatandaşın ve şehit ailelerinin yer aldığı Şehitleri Anma Programına katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, burada yaptığı konuşmasına, sabah saatlerinde Hakkari-Çukurca’da şehit olan 8 askerimizi anarak başladı.
Büyük Türk milletinin ve devletinin terörle mücadelesinin sonuna kadar devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, “Bütün şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz. Bugünkü programı hazırlayanlara da teşekkür ediyorum. Biz böyle bir oldukça, diri oldukça bayrağımız inmeyecek, ezanımız dinmeyecektir. Yukarda Allah, önümüzde Kâbe ve arkamızda Türk milleti oldukça hiçbir zaman kimseye diz çökmeyiz” dedi.
Vali Necati Şentürk de konuşmasında, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’yu ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Sabah şehit olan sekiz askerimize ve bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyen Vali Necati Şentürk, “Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Devletimiz her zaman şehit ailelerinin yanında olmuştur. Allah yolunda ölenler ölü değildirler. Bu anlamlı programı tertip eden Mucurlu genç işadamlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Buradaki programın ardından Mucur İlçe Jandarma Komutanlığını da ziyaret eden Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Vali Necati Şentürk ve beraberindekiler, daha sonra beraber Aşık Paşa Türbesine geçtiler.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Aşık Paşa sandukasının yeni örtüsünün Tekbirler eşliğinde geçirilmesinin ardından ilimizden ayrıldı.
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’nun ilimizdeki programlarına Vali Necati Şentürk, Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Prof. Dr. Vatan Karakaya, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ve il protokolü katıldı.

rektör copy

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı
Topçu’dan Üniversiteye ziyaret

Cuma günü Kırşehir’e gelerek bir dizi gezi ve törenlere katılan Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu, AhiEvran Üniversitesi’ni de ziyaret etti.
Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu ile beraberinde üniversitemizi ziyaret eden Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’yi makam odasında ağırladı.
Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyaret sırasında Rektör Karakaya, üniversitemizde yürütülen çalışmalar hakkında misafirlere bilgiler verdi.
Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Yalçın Topçu, Metin Gündoğdu ve Yaşar Bahçeci’ye teşekkür etti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .