Yağış yok, sıcaklık artacak

Yağış yok, sıcaklık artacak

20.05.2015

Kırşehir’de yaz sıcaklığı hissediliyor, sıcaklık 30 dereceye kadar yükseldi…

METEOPROLOJİ.avi_snapshot_00.12_[2015.05.20_11.03.23] copy

KIRŞEHİR’DE hava sıcaklığı arttı, Cuma gününe kadar yağış beklenmiyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının batı kesimler ile Akdeniz kıyılarında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilirken, ilimiz Kırşehir’de yağışın etkili olması bekleniyor.
Geçtiğimiz hafta 18 deece olan hava sıcaklıkları, bu hafta 30 dereceye kadar yükselirken, sıcaklık artışının mevsim itibariyle 29-30 derece civarında olması bekleniyor.
Kırşehir Meteoroloji İl Müdürlüğü verilerine göre, Cuma ilimizde yağışın etkili olması dolayısıyla sıcaklık 25 dereceye düşecek.
Hafta sonunda sıcaklığın 30 dereceye kadar yükseleceğinin tahmin edildiğini belirten Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, rüzgarın değişik yönlerden hafif ve orta kuvvette, akşam saatlerinde ise güney ve güneybatı yönlerinden orta, yer yer kuvvetli olarak eseceğini söyledi.
Kırşehir ve çevresinde etkili olacak sıcaklık değerlerine ilişkin haber ekibimize bilgiler veren Kırşehir Meteoroloji İl Müdürü Seyit Ahmet Yıldız, şunları kaydetti:
“Geçen hafta yaptığımız meteorolojik değerlendirmede Kırşehir ve ilçelerinde hava sıcaklığının Cuma gününden itibaren periyodik olarak artacağını söylemiştik. Geçtiğimiz hafta 17-18 derecedeki hava sıcaklığı 24 dereceye yükseldi. Cumartesi günü ise bu sıcaklık 27-28 dereceye kadar yükselirken, Pazar günü 29, Pazartesi günü de 30 dereceye kadar yükseldi.
“Ani bir sıcaklık yükselişi dolayısıyla ilimizdeki bu sıcaklık yükselişleri önümüzdeki günlerde de devam edecek. İlimizde Perşembe günü yağış beklemiyoruz. Sıcaklık önümüzdeki günlerde 29-30 derece bandında seyredecek. Cuma günü bahara uygun olarak mevsim geçiş yağışları bekliyoruz. İlimizde Cuma günü görülecek yağış dolayısıyla sıcaklığın 24-25 dereceye kadar düşmesini bekliyoruz.
“Özellikle rüzgar önümüzdeki üç gün içerisinde değişik yönlerden hafif ve orta kuvvette, akşam saatlerinde ise güney ve güneybatı yönlerinden orta, yer yer kuvvetli olarak esecek. Cuma günü yağış anında yer yer kuvvetli esecek. Hava sıcaklığı mevsim normallerinin 3-4 derece civarında seyredecek.
“Önümüzdeki Cuma gününe kadar 30-31 derece bandında devam ederken, yağışla birlikte 24-25 dereceye düşecek. Cumartesi ve Pazar günleri ilimizde yağış beklemiyoruz. Sıcaklık tekrar 28-29 dereceye kadar yükselecek.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .