Yaban hayvanları yem bekliyor

Yaban hayvanları yem bekliyor

20.02.2015

Kırşehir ve ilçelerinde görülen kar yağışının ardından doğa hayvanları aç kaldı. Karla kaplı olan alanda ihtiyaçlarını karşılayamayan hayvanların ölmemesi için yetkililerin ve halkın doğaya yem bırakmaları istendi. Kırşehir Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü’nce bu yıl kış aylarının daha soğuk ve karlı geçmesi nedeniyle doğal hayattaki hayvanlar için yemleme çalışması yürüttükleri öğrenilirken, yemleme miktarında bu […]

Kırşehir ve ilçelerinde görülen kar yağışının ardından doğa hayvanları aç kaldı. Karla kaplı olan alanda ihtiyaçlarını karşılayamayan hayvanların ölmemesi için yetkililerin ve halkın doğaya yem bırakmaları istendi.

Kırşehir Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü’nce bu yıl kış aylarının daha soğuk ve karlı geçmesi nedeniyle doğal hayattaki hayvanlar için yemleme çalışması yürüttükleri öğrenilirken, yemleme miktarında bu yıl artışa gittiklerini ifade edildi.
Kırşehir Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre, kuşlar için doğaya yem, buğday, yonca, tilki, çakal, kurt gibi yaban hayvanları ile yırtıcı kuşlar için de sakatat verdiklerini bildirdiler.
Kırşehir’deki vatandaşların da ev ve işyerinin önüne yem bırakmalarını isteyen yetkililer, onların yaşamalarını sürdürmeleri için herkesin üzerine düşen görevi yapmaları gerektiğini kaydettiler.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .