WAPES Başkanlığı, İŞKUR’a emanet

WAPES Başkanlığı, İŞKUR’a emanet

06.05.2015

Türkiye, 3 yıl Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanlığı’nı yürütecek…

KIRŞEHİR’DE faaliyetleriyle başarılı çalışmalar yapan ve Türkiye genelinde başarısını tescilleyen Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanlığı görevine seçildi.

İlimiz Kırşehir’de olduğu gibi ülke genelinde de meslek edindirme, istihdam sağlama ve eğitim seminerleri ile gençleri ve kariyerini geliştirmek isteyenlere katkı ve destekte bulunan Çalışma ve İş Kurumu, başarılı çalışmalarının karşılığını Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanlığı görevine getirilerek almış oldu.
Türkiye İş Kurumu’nun, Güney Kore istihdam kurumlarına karşı yarıştığı Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği (WAPES) Başkanlığı için yapılan seçimler sonuçlandı. Gerçekleşen seçimlerde İŞKUR, ilk turda ezici bir çoğunlukla 41 ülkenin oyunu alarak seçimleri kazandı. Bu kapsamda İŞKUR Genel Müdür Dr. Nusret Yazıcı, 2015-2018 Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği Başkanlığı’na seçildi.
Dünya genelinde toplam 94 üyesi bulunan Dünya Kamu İstihdam Kurumları Birliği’nin (WAPES), her üç yılda bir gerçekleştirilen ve en prestijli etkinliği olan WAPES Dünya Kongresi’nin 10’cusu, 58 ülkeden 300’e yakın katılımcıyla İŞKUR’un ev sahipliğinde İstanbul’da başladı.
Bu yıl ki genel kurul, beklenmedik sayıda üyenin katılımıyla coşku içerisinde gerçekleştirildi.
Program mekanının İstanbul olmasıyla ayrıca hareketlilik kazanan kongre, 58 ülkenin oy kullandığı geniş katılımlı bir genel kurul toplantısıyla açıldı.
Türkiye İş Kurumu’nun, Güney Kore istihdam kurumlarına karşı WAPES Başkanlığı için yarıştığı seçimlerde İŞKUR, ilk turda ezici bir çoğunlukla 41 ülkenin oyunu alırken, Güney Kore de 15 oy aldı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimler sonucunda İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, 2015-2018 Dünya Başkanı seçildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .