Viyana’da yaşayan Kırşehirli gençlerden Vali Şentürk’e ziyaret

Viyana’da yaşayan Kırşehirli gençlerden Vali Şentürk’e ziyaret

01.04.2015

VALİ NECATİ ŞENTÜRK: “Yaşadığınız yerlerde Türk kültürünü yaşatmak sizin temel vazifeniz olmalıdır”

b (2) copy

“Viyana’dan Kırşehir’e Gönül Köprüsü Eğitim ve Kültür Ziyaretleri Projesi” kapsamında ilimize gelen 21 Kırşehirli genç Vali Necati Şentürk’ü ziyaret etti.

Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci’nin de yer aldığı ziyarette konuşan Valimiz Sayın Necati Şentürk, Viyana’da yaşayan Kırşehirli gençlerimizi ilimizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Söz konusu proje ile gurbetçi gençlerin ilimizin kültürünü daha yakından tanıma fırsatı bulduğunu belirten Vali Necati Şentürk, “İki ülke arasındaki dostluğumuz çok eski tarihlere dayanmaktadır. Bu tür projeler, var olan dostluğumuzu daha da pekiştirmektedir. Sizler ülkemiz ile ne kadar iletişim hâlinde olursanız, ülkemizi ne kadar çok ziyarete gelirseniz ikili ilişkilerimiz de o kadar gelişecektir. Yaşadığınız yerlerde Türk kültürünü yaşatmak sizin temel vazifeniz olmalıdır. Sizin gibi eğitimli ve kültürlü Türk gençlerinin yurtdışında ülkemizi en iyi şekilde temsil edip çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Yurtdışında Türklerin açtığı pek çok iş sahası mevcut olup ileriki yıllarda bu sayı daha da artacaktır” dedi.
Ziyaret, Vali Necati Şentürk’ün gençlerle yaptığı sohbetin ardından sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .