Verimli zamanın adresi: Aile Yaşam Merkezi

Verimli zamanın adresi: Aile Yaşam Merkezi

21.09.2017

Aile Yaşam Merkezi ile mahalle konaklarında kış dönemi kursları 2 Ekim’de başlayacak, boş zamanların verimli değerlendirilmesini sağlayacak kurslara kayıtlar bugün sona erecek…

Kırşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan mahalle konakları ve Aile Yaşam Merkezi’nde her yıl yaz ve kış dönemlerinde her yaşa ve yeteneğe uygun kurslar açılmaya devam ediyor.
Kırşehir’de öncelikle bayanlara yönelik olmak üzere her yaştan kişiye yönelik kursların açıldığı Aile Yaşam Merkezi ile Kervansaray Mahalle Konağı ve Bahçelievler Nene Hatun Mahalle Konağı’nda kurs kayıtları devam ediyor.
5 Eylül’de başlayan ve 22 Eylül’e kadar devam edecek olan kayıtların ardından 30 farklı alanda kurs faaliyetlerine 2 Ekim 2017 tarihinde başlanacak.
Kırşehirlilerin birçok alanda sosyal ve kültürel ihtiyacını karşılamaya devam eden Kırşehir Belediyesi, bayanlar için el işi kurslarının yanı sıra çocuklara yönelik kurslarıyla da hizmetlerini sürdürüyor.
Düzenledikleri ücretsiz kurslarla kültür, sanat, spor ve eğitim alanlarında da Kırşehirli hemşerilerinin yanında olduklarını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehirlileri ücretsiz olan kurslara katılmaya davet etti.

Gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e yaptığı açıklamada, bayanlar, gençler ve çocuklar için farklı alanlarda açılan kurslara bir an önce kayıt yaptırılmasını isteyen Belediye Başkan Yardımcısı Emre Şahinci, “Aile Yaşam Merkezimizde kurs kayıtlarımız 5 Eylül itibariyle başladı. 22 Eylül tarihine kadar kayıtlarımız devam edecek. Kurslarımız 2 Ekim’de başlayacak. Aile Yaşam Merkezimizde 30’a yakın farklı alanda atölye çalışmalarımız olacak. Okulöncesi, yağlı boya, filografi, seramik boyama, işaret dili, İngilizce, Kur’an-ı Kerim, bağlama, gitar gibi 30’a yakın alandaki kış dönemi kursumuz başlayacak. Aynı zamanda Bahçelievler Nene Hatun ile Kervansaray Mahalle Konağımızda çalışmalar devam ediyor. Mahalle konaklarımızda da değişik kurslarımız devam edecek. Vatandaşlarımızın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda kurslarımız devam ediyor. BEGEM Gençlik Merkezimizin kurs kayıtları da başladı. 2 Ekim tarihi itibariyle Gençlik Merkezimizi de açmış olacağız. İlgilenen vatandaşlarımızın kayıtlarını bir an önce yaptırmalarında fayda var” şeklinde konuştu.
Kırşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projelerden olan ve mahallelere hem görsel güzellik katma, hem de mahalle halkını, özellikle hanımların el becerilerinin geliştirilmesinde, içerisinde barındırdığı çeşitli kurslarla boş zamanların değerlendirilmesinde önemli rol oynayan Kervansaray Mahalle Konağı ile Bahçelievler Mahalle Konağı’nda kayıtlar alınıyor.
Belediye Gençlik Merkezi, Aile Yaşam Merkezi ile Kervansaray Mahallesi Konağı Kurs Merkezi ve Bahçelievler Nene Hatun Konağı Kurs Merkezi’nde okulöncesi, 4-6 yaş çocuk etkinlikleri, yağlı boya resim, filografi, kurdele nakışı, tel kırma, kağıt telkari, seramik boyama, rapido, takı tasarım, kağıt rölyef, ahşap boyama, iğne oyası, dantel anglez, hat, tezhip, kalgrafi, Kur’an-ı Kerim, çocuk ve yetişkinler için tiyatro, diksiyon, İngilizce A1, İngilizce A2, işaret dili, çocuk ve yetişkinlere piyano, bağlama ve gitar eğitimleri, pilates, zumba, step aerobik, 50+step aerobik, funny jumps, mefruşat, kırkyama, el sanatları, aşçılık, giyim kuşam dallarında kurslar düzenlenecek.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .