Veli Başkan’dan destek çağrısı

Veli Başkan’dan destek çağrısı

09.03.2018

HAFTAYI deplasmanda Kırıkkalespor’u her iki yarıda attığı gollerle 4-1 yenenrek aültın değerinde üç puanla kapatarak şampiyonluk iddiasını sürdüren Kırşehir Belediyespor’un Başkanı Veli Şahin, yeşil-beyazlı ekibin taraftarlarını Pazar günü karşılaşacakları 1074 Çankırıspor maçına davet etti. Taraftarlardan birlik ve beraberlik içinde Ahi şehri Kırşehir’e yakışır şekilde kötü söz ve küfürden uzak destek isteyen Kırşehir Belediyespor Kulüp Başkanı […]

HAFTAYI deplasmanda Kırıkkalespor’u her iki yarıda attığı gollerle 4-1 yenenrek aültın değerinde üç puanla kapatarak şampiyonluk iddiasını sürdüren Kırşehir Belediyespor’un Başkanı Veli Şahin, yeşil-beyazlı ekibin taraftarlarını Pazar günü karşılaşacakları 1074 Çankırıspor maçına davet etti.
Taraftarlardan birlik ve beraberlik içinde Ahi şehri Kırşehir’e yakışır şekilde kötü söz ve küfürden uzak destek isteyen Kırşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Veli Şahin, 4-1 biten maçın ardından gazetemize yaptığı açıklamada, Kırıkkalespor yöneticilerine gösterdikleri misafirperverlikten ve dostluktan dolayı teşekkür etti.
Kırıkkale’de alınan galibiyet, şampiyonluk için çok önemli olduğunu ve artık puan kaybına tahammülleri olmadığını da belirten Başkan Veli Şahin, şampiyonluk hedefi için her maçı kazanmak zorunda olduklarına dikkati çekti.
Her maçın ve rakibin önemine vurgu yaparak maçlara çıktıklarını da belirten Şahin; “Grubumuzda zayıf-güçlü diye bir takım yok. Tam tersine alt sıralarda bulunan takımlar ligte kalmak için varını yoğunu ortaya koyuyor. Kırıkkalespor maçı da bu açıdan bizim için zor bir maçtı. Ama kazandık, yoluma emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan sonra bizi zorlu bir süreç bekliyor. Rakibin Güçlüsü Zayıfı yok. Bundan sonraki her maç zor olacaktır. Takım olarak iyi futbol ve kazanma azmimizi ve mücadelemizi sahaya yansıttığımız sürece Ligin sonunda hedefimiz olan 3. Lige çıkacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.
Şampiyonluk hedefleri içine ulaşmak için kalan 5 maçı da kazanmak zorunda olduklarını ifade eden Başkan Veli Şahin, “Artık her maçımız final havasında geçecektir. Hedefimize ulaşmak için azim ve kararlılıkla ilerleyeceğiz” dedi.
Haftayı MKE Kırıkkale deplasmanında alınan 4-1 galibiyetle kapatarak puan cetvelinde üçüncü sıraya yükselen ve şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Kırşehir Belediyespor’un Kulüp Başkanı Veli Şahin, taraftarları fair-play çağrısı yaparak, yeşil-beyazlı takımına herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade etti.
Başkan Şahin “Hepimiz aynı gemideyiz. Tek bir Kırşehir ve Kırşehirspor var” diyen Başkan Veli Şahin, 12 bin taraftarı tribüne çektiklerini ve sezon sonunda inşallah bu takımın şampiyonluk ipini göğüsleyeceklerini, ancak bu konuda herkesi sportmenliğe ve centilmenliğe davet etti.
Ligte başarıyla mücadele ederken, sözde taraftar görünümlü bazı kişilerin Kırşehirspor’a, diğer şehirlerle olan dostluk ilişkilerine zarar vermeyi alışkanlık edindiklerini, bir elin parmağını geçmeyen sosyal medyada trol hesaplardan, olumlu giden bir süreci baltalamaya ve takımı başarısız kılma eğilimine girdiklerini üzüntü ile gördüklerini ifade eden Başkan Veli Şahin, bu duruma seyirci kalamayacaklarını söyledi.
Bölgesel Amatör Lig, 6. Grup’ta şampiyonluğa koşan ve emin adımlarla bu hedefine uluşacağına dikkat çeken Başkan Veli Şahin, Yeşil-Beyaz renklere gönül vermiş, sevgili Kırşehirspor taraftarlarına seslenerek şunları söyledi:
“Sezon açılışında özellikle üstüne basarak dile getirdiğimiz fair-play çerçevesinde, centilmence yarışan, Ahi şehri Kırşehir’imizin tanıtımına pozitif katkı sağlayan ve taraftarlarımızın aileleriyle birlikte keyifle maç izleyebileceği sosyal ortamı hazırlayıp, sezon sonuna kadar daima yarışın içerisinde olacak bir takımı oluşturabilmenin gayreti içerisinde olacağımızı belirttik. Bugüne gelindiğinde ise; Allah’a şükürler olsun ki grubunda şampiyonluğun en güçlü adayı olan ve güzel futbol oynayan, kişilikli bir futbol takımımız var. Öncelikle bizleri centilmence destekleyen vefakar taraftarımıza cani gönülden teşekkür ediyoruz. Yine sabırla yönetmeye çalıştığımız bu süreçte 12 bin civarında taraftarımızı tribüne çeken, olumlu, göze hoş gelen ve keyif veren bir futbol oynayan, kazanan bir takıma sahip olmanın gururunu da hep birlikte yaşıyoruz. Yine bu sezon sabırla fair-play içerisine çekmeye çalıştığımız, sözde taraftar görünümlü camiamıza, Kırşehirspor’umuza, diğer şehirlerle olan dostluk ilişkilerimize zarar vermeyi alışkanlık edinmiş bazı kişileri, bir elin parmağını geçmeyen sosyal medya da trol hesaplardan, olumlu giden bir süreci baltalamaya, başarısız kılma eğilimde, çabasında olanları üzülerekten hala görüyoruz. Bunu en son komşumuz MKE Kırıkkalespor maçı öncesindeki periyotta yaşadık. Ülkemizin dört bir yanı düşmanlarla çevrilmiş iken, içeriden ve dışarıdan düşmanlar kol gezerken, asil milletimin kahraman ordusu dünyaya barış ve huzur götürmeye çalışır iken, futbol için insani ve ahlaki değerlerimize zarar verilmesine asla müsaade edemeyiz.
“Şimdi Takımımız şampiyonluk mücadelesi verir iken bu yolda bizlere destek veren katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. ‪İnancımız o ki bu takım inşallah şampiyon olacak.‬‬
“Ben buradan tüm camiamıza son bir kez daha seslenme ihtiyacını; tüm Kırşehir halkı adına duyuyorum. Lütfen Kırşehir’imize kimsenin zarar vermesine fırsat vermeyelim.!!!
Rakiplerimizin tahriklerini, bizi futboldan ve fair-playden uzaklaştıracak, camiamıza zarar verecek türden karşılıklı özellikle küfürleşme yanlışına düşmeyelim. Unutmayalım rakipler bizi bozmak istiyor; bize düşen akli selim davranıp tamir etmek, zararı bertaraf etmektir.
“Takımımıza, Şehrimize, Camiamıza gelecek nesillerimiz için sahip çıkalım.
Hangi sebeple olursa olsun, yanlış düşünce, uygulama ve davranışlar içerisinde olan; camiamıza özellikle sosyal medya ve müsabaka esnasında olumsuz tezahürat ve davranışlar üzerinden zarar verme eğiliminde olanlara son bir kez daha çağrıda bulunuyorum.
“Bu hususta başta Valiliğimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz yetkilileriyle ortak bir çalışmayı Kırşehir’imizin ve Kırşehirspor’umuzun aydınlık geleceği için, yarından itibaren başlatacağımızı spor kamuoyunun bilgisine sunarım.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .