Vekaletle Kurban bedeli açıklandı

Vekaletle Kurban bedeli açıklandı

03.08.2017

Diyanet Vakfı kurban bedelini yurt içinde 800, yurt dışında 600 lira olarak belirledi

Bu yıl 1-4 Eylül tarihlerinde kutlanacak Kurban Bayramı’na sayılı günler kala Kırşehir’de vatandaşlar kurbanlık telaşına girdi.
Kırşehir Ticaret Borsası vatandaşların kurbanlıklarını sağlıklı bir ortamda karşılayabilmeleri için her türlü hazırlıkları yaparken, Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün hayvan sevklerine karşı denetimlerini arttırdığı öğrenildi.
Kırşehir’de kurbanlık fiyatlarının geçen yıla göre yüzde 20 civarında artacağı bildirilirken, vekaleten kurban kesim ücretleri de açıklandı.
Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mustafa Tutkun tarafından yapıldı. Tutkun, yaptığı açıklamada, vekaletle kurban organizasyonu kapsamında yürüttükleri çalışmaları tamamladıklarını söyledi.
Türkiye’de 275 merkezde, yurt dışında 135 ülke ve 400 bölgede, yaklaşık 275 bin hisse kurban kesimiyle ilgili planlamaları yaptıklarını bildiren Tutkun konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Türkiye’den vekalet vermek isteyen vatandaşlarımızın yurt içinde kurbanlarının kesilmesi için 850 lira, yurt dışında kurban vekaleti için ise 600 lira bedel belirlendi. Yurt dışından kurban vekaletlerini verecek vatandaşlarımız ise 150 avro üzerinden belirlenen rakamlarla, vekaletlerini TDV’ye ulaştırmış olacak.” Diye konuştu. Vatandaşların bu yıl da vakfa bağışlarını yapabileceğini belirten Tutkun, “www.diyanetvakfi.org.tr” adresi, online bankacılık sistemi, anlaşmalı banka, PTT ile TDV il ve ilçe şubeleri, müftülükler ya da mahallelerdeki din görevlileri aracılığıyla vekaletlerin vakfa ulaştırılabilecekler.” (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .