VATANDAŞ REHAVETTE, KORONAVİRÜS SAYISI ARTIŞ EĞİLİMİNDE!..

VATANDAŞ REHAVETTE, KORONAVİRÜS SAYISI ARTIŞ EĞİLİMİNDE!..

05.08.2020

Vali İbrahim Akın, vatandaşları bir kez daha maske-mesafe ve temizlik konusunda uyardı… VATANDAŞ REHAVETTE, KORONAVİRÜS SAYISI ARTIŞ EĞİLİMİNDE!.. Yaz mevsimi ile birlikte nüfus hareketliliğinin yaşanmasıyla birlikte, tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de sıkı denetim ve tedbirlere rağmen vaka artışlarının görülmesi dikkat çekiyor. Kırşehir’de koronavirüs salgınının önüne geçilmesi ve vaka sayısının düşmesi için her türlü tedbirleri […]

Vali İbrahim Akın, vatandaşları bir kez daha maske-mesafe ve temizlik konusunda uyardı…

VATANDAŞ REHAVETTE, KORONAVİRÜS SAYISI ARTIŞ EĞİLİMİNDE!..

Yaz mevsimi ile birlikte nüfus hareketliliğinin yaşanmasıyla birlikte, tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de sıkı denetim ve tedbirlere rağmen vaka artışlarının görülmesi dikkat çekiyor.
Kırşehir’de koronavirüs salgınının önüne geçilmesi ve vaka sayısının düşmesi için her türlü tedbirleri alan Vali İbrahim Akın, vatandaşları maske, sosyal mesafe konusunda uyarıyor.
Tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de son zamanlarda vaka artış eğiliminde olduğuna dikkat çeken Vali Akın, kentte alınan tedbirler ve uygulanan denetimler ile filyasyon ekiplerinin çalışmalarının yoğunlaştığına dikkati çekti.
Kırşehir İl Hıfzıssıhha Kurulunun aldığı kararla ana cadde ve sokaklarda maskesiz dolaşmanın yasaklandığını, bütün uyarılara rağmen bazı vatandaşların ve özellikle gençlerin buna tam olarak riayet etmediklerini gördüklerini ifade eden Vali Akın, konuyla ilgili olarak gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Bildiğiniz üzere son birkaç aydır ülkemizde de görülen koronavirüs salgını sebebiyle zor günler yaşıyoruz. Hastalığın kalabalık ortamlarda ve yakın temas yoluyla daha hızlı bulaşması özellikle yaşlı ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımız için hayati tehlike arz etmektedir. Karantina sürecini geride bırakarak kontrollü sosyal hayat dönemine geçtiğimiz bu günlerde hem kendi sağlığımız hem de toplum sağlığı için daha dikkatli olmalı, özellikle bu yaz günlerinde tedbiri elden bırakmayarak maske-mesafe-temizlik kuralına riayet ederek fiziki temastan uzak durmaya özen gösterelim. Hastalığın yayılmasını önlemek için ilgili kurumlarımız tüm önlemleri alsa da vatandaşlarımızın daha da hassasiyet göstermeleri kaçınılmazdır. Güvenlik güçlerimiz bu konuda vatandaşlarımızı maske-mesafe ve temizlik konusunda sık sık uyarıyor, ancak buna rağmen insanların dikkat etmediğini gözlemliyoruz. Polis ekiplerimiz kentteki bilgilendirme faaliyetleri konusunda da önemli çalışmalar yürütüyor. Bu anlamda internet kafe, park ve oyun salonu gibi alanlarda gençleri vatandaşları uyarıyor. Ancak toplu buluşmalar da riski artıyor. Kırşehir’de düğün, nişan, hasta ve taziye ziyaretleri gibi kalabalık toplumsal etkinliklere katılım salgının yayılımına neden oluyor. Biz bunları takip ediyor ve kalabalıkların yaşanmaması için önlemleri alıyor ve gerekli uyarılarımızı yapıyoruz. Yapılan tüm uyarılara rağmen ülkemizde ve Kırşehirimizde koronavirüsü tam anlamıyla kontrol altına almış değiliz. Sağlık Müdürlüğümüzün filyasyon ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Koronavirüs hastalarımızın her türdü tetkik ve tedavilerini yakından takip ediyor. Yapılan filyasyon çalışmasında Kovid-19 testi pozitif çıkan hastanın temaslıları tespit edilerek karantina işlemi uygulanıyor ve valilik koordinasyonunda kaymakamlıkların organizasyonuyla mahalle muhtarları, okul müdürleri ve vefa sosyal destek ekipleri tarafından karantinada bulunan temaslılar 14 gün boyunca birebir takip altında tutularak ihtiyaçları gideriliyor. Sosyal hayatın kesintisiz, güvenli ve sağlıklı şekilde devamını sağlamayı amaçlayan ekiplerimizin uyarılarını halkımızın dikkate almalarını ve mutlaka maske-mesafe ve temizliğe riayet etmelerini istiyoruz.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .