VATAN HOCA İKİNCİ KEZ ATANDI

VATAN HOCA İKİNCİ KEZ ATANDI

25.05.2019

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin de bulunduğu 11 üniversiteye rektör atadı VATAN HOCA İKİNCİ KEZ ATANDI Rektör Karakaya: “4 yıllık çalışma süremiz boyunca, mesafeler kaydettik, üniversitemizin gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağına olan inancımız tamdır” Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 üniversiteye rektör atamasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. 2015 yılından bu yana […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aralarında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin de bulunduğu 11 üniversiteye rektör atadı

VATAN HOCA İKİNCİ KEZ ATANDI

Rektör Karakaya: “4 yıllık çalışma süremiz boyunca, mesafeler kaydettik,
üniversitemizin gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağına olan inancımız tamdır”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 üniversiteye rektör atamasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. 2015 yılından bu yana Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü görevini başarıyla yürüten Prof. Dr. Vatan Karakaya ikinci kez atandı.
4 yıllık görev süresi içinde yaptığı çalışmalarla Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde fakülte ve yüksekokul binalarının büyük kısmını tamamlayan, yeni açtığı fakülte ve yüksekokullardaki bölümlerle öğrenci sayısını ciddi oranda arttıran Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya Cumhurbaşkanı Erdoğan devam dedi.
REKTÖR KARAKAYA’DAN TEŞEKKÜR
İkinci kez Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Prof. Dr. Vatan Karakaya bir teşekkür mesajı yayınladı.
4 yıllık rektörlük görevimiz süresince, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin fiziksel gelişimi, akademik yapılanması ve eğitim-öğretim anlayışıyla kısa zamanda Türkiye’deki üniversiteler arasında çok iyi bir konuma geldiğini belirten Rektör Karakaya, yayınladığı teşekkür mesajında şunları ifade etti:
“Değerli çalışma arkadaşlarım ve sevgili öğrencilerimiz, YÖK Başkanımız ve YÖK Genel Kurul üyelerimizin teveccühü ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdiri ve onayı sonucunda ikinci defa Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanmış bulunmaktayım.
“Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi bölgesinde lider olma yolunda önemli adımlar atmaktadır. 4 yıllık rektörlük görevimiz süresince, üniversitemizin fiziksel gelişimi, akademik yapılanması ve eğitim-öğretim anlayışıyla kısa zamanda Türkiye’deki üniversiteler arasında çok iyi bir konuma gelmiş bulunmaktayız.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından başlatılan Bölgesel Kalkınma ve Misyon Farklılaşması Projesi kapsamında “Tarım ve Jeotermal” alanında pilot üniversite seçilerek Türkiye’deki üniversitelere model olma yolunda önemli çalışmalar yapmanın haklı gururunu yaşamaktayız.
“Tüm Birimleriyle Kalite Yönetim Sistemi Belgesi Alan Türkiye’nin İlk ve Tek Devlet Üniversitesi” olarak, 2015 yılında başlattığımız kalite yolculuğumuzda başarıya ulaşarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde kaliteyi kurum kültürü haline getirmiş bulunmaktayız.
“Akademik, İdari kadrolarımız ve öğrencilerimiz ile birlikte bir aile olabilmeyi başardığımız bu süreçte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinde mükemmeli hedeflemiş bulunmaktayız. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi sistemli, önünü görerek ve planlanmış bir şekilde yoluna devam etmektedir.
“Başta şehrimiz, ülkemiz ve dünyadaki değişim, gelişim ve dönüşüm eğilimlerini gözeterek “Dünya Üniversitesi” olma yolunda faaliyetlerimizi planladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Bu yolda tüm çalışanlarımızın akademik özgürlükleri doyasıya yaşadığı, demokratik, çoğulcu, rekabet edebilen, analitik düşünen, bilimin ışığında yetişerek milli ve manevi hassasiyetleri olan yarınlarımızı şekillendirecek mezunlar veren bir üniversite gayreti içerisinde olduk ve bundan sonrada aynı çizgide çalışmalarımıza devam edeceğiz.
“4 yıllık çalışma süremiz boyunca, takdir edileceği üzere kısa zamanda çok mesafeler kaydettik. Üniversitemizin gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağına olan inancımız tamdır. Rektörlük görevine ikinci defa atanmam konusunda verilen bu onurlu kararın üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerken, beni bu göreve layık görüp teveccühü esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a, YÖK Genel Kurul Üyelerimize, Üniversitemiz yönetimine, tüm akademik ve idari personelimize, kurum – kuruluş yöneticilerine ve değerli Kırşehir halkına bir kez daha teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Prof. Dr. Vatan Karakaya ile birlikte atadığı rektör kararnamesine göre, Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Turgut, Aksaray Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Adem Korkmaz, Düzce Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Hitit Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Karabük Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Refik Polat, Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ahmet Karadağ atandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu atamaları 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13. ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2. 3. ve 7. maddeleri gereğince yaptı.
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak Rektör Prof. Dr. Karakaya’ya ikinci kez atandığı görevinde başarılar diliyoruz. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .