VALİLİK, SGK MI OLACAK?

VALİLİK, SGK MI OLACAK?

08.04.2015

Eski Valilik hizmet binası alanına SGK yapılacağı dillendirilirken, Kırşehir kamuoyu, şehrin nefes alabileceği bir alan oluşturulması yerine yine rant kavgası ile insanların beton yığınları arasında kalacak olmasını eleştiriyor…

KIRŞEHİR’DE YİNE BİR ARSA, YİNE BİR RANT copy

KIRŞEHİR’DE “Hükümet Konağı’nın bulunduğu alanda rant kavgası mı var” sorusu gündeme geldi.

Kırşehir’de yaklaşık 50 yıldır hizmet veren Valilik ek hizmet binasının yıkımı 2015 yılı Ocak ayında gerçekleştirilirken, yıkılan binanın bulunduğu alana yapılması öngörülen otopark ve park projesi rafa kalkıyor.
Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün incelemelerde bulunarak, yıkılması için ihalesi yapılan ve Ocak ayında yıkılan Eski Valilik Ek Hizmet Binası yerine iki katlı otopark ve adı Vilayet Park olacak olan park yapılması planlanan alana, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İL mdürlüğü hizmet binası yapılacağı dillendiriliyor.
Bilindiği üzere mevcut Sosyal Güvenlik Kurumu (GSK) İl Müdürlüğü binasında da depreme dayanıksız olması dolayısıyla yıkılma kararı alınmıştı ve İl Müdürü Mehmet Ali Fırat, yeni bina için arsa arayışı içerisinde olduklarını belirtmişti.
İlimiz Kırşehir’de mevcut otopark sayısının yetersizliğinin yanı sıra vatandaşların otopark kullanma alışkanlığının olmaması da trafik akışında park edilmiş arabaların sayısını arttırarak, sıkıntılara yol açtığı bilinirken, Vali Necati Şentürk’ün, çevreyi rahatlatması açısından planlanan iki katlı otopark ve park yapılmasına ilişkin açıklamaları Kırşehir kamuoyunda olumlu karşılanmıştı. Ancak edindiğimiz bilgilere göre Eski Valilik Ek Hizmet binasının bulunduğu alana, SGK İl Müdürlüğü hizmet binası yapılacak.
İlimiz Kırşehir’de son günlerde Eski Valilik hizmet binasının yerine Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü hizmet binası yapılması gündeme gelirken, 60 bine yaklaşan araç sayısının trafik yoğunluğunun yanı sıra otopark sorununa neden olduğu ilimiz Kırşehir’de, şehrin nefes alabilmesini sağlayacak projenin engellenmesi, rant tartışmalarını da beraberinde getirdi.
Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan’ın, söz konusu alana SGK İl Müdürlüğü hizmet binası yapılması noktasında girişimlerde bulunduğu öğrenilirken, Kırşehir kamuoyu, otopark ve park alanına ihtiyaç duyulan bir yere yine kamu binası yaptırılması için girişimlerde bulunulmasını eleştirdi.
Ülke genelinde birçok şehirde olduğu gibi ilimiz Kırşehir’de de şehir merkezleri giderek betonlaşıp, yeşil alanlar azalırken, şehrimizin nefes almasını sağlayacak olan park yapılması projesinin hayata geçirilmesi kamuoyu tarafından bekleniyor.
Vali Necati Şentürk’ün iki katlı otopark ile park yapılmasının planlandığı Valilik eski ek hizmet binasının yerine iki katlı yerine 4 katlı otopark yapılması gerektiğini belirten Kırşehir kamuoyu, iki katlı otopark ile Kırşehir’in şu anki otopark sorununun çözüme kavuşturulmuş olabileceğini, ancak 5 ya da 10 yıl sonra iki katlı otoparkın da ihtiyacı karşılamaya yetmeyeceğini hatırlatıyor.
İlimiz Kırşehir’de gelişmenin öngörülememesi nedeniyle şu an yaşanan otopark sıkıntısının iki katlı otoparkla çözüleceğini, ancak 10 yıl sonra aynı sorunun yine gündeme gelebileceğine dikkat çeken Kırşehir kamuoyu, Kırşehir’in gelişim ve değişimle güzelleştiğini belirten yetkililerin, görüşlerini dikkate almasını beklediklerini belirterek, Vali Necati Şentürk’ün açıklamalarında beyan ettiği gibi söz konusu alanın park olarak değerlendirilmesini istiyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .