Vali Şentürk’ün eşinden kadına şiddete “dur” çağrısı

Vali Şentürk’ün eşinden kadına şiddete “dur” çağrısı

06.03.2015

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, kadına karşı şiddeti doğuran nedenleri ortadan kaldırmak amacıyla Kırşehir Valiliği’nce başlatılan “Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat” kampanyası ile ilgili görüşmelerde bulundu. Kadına karşı şiddetin nedenlerini ortadan kaldırmak amacıyla Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk başkanlığında Vali Konağı’nda düzenlenen toplantıya projeyi hazırlayan bayanlar katıldı. Projeye hanım eli değmesinin konuyu daha […]

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, kadına karşı şiddeti doğuran nedenleri ortadan kaldırmak amacıyla Kırşehir Valiliği’nce başlatılan “Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat” kampanyası ile ilgili görüşmelerde bulundu.

Kadına karşı şiddetin nedenlerini ortadan kaldırmak amacıyla Vali Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk başkanlığında Vali Konağı’nda düzenlenen toplantıya projeyi hazırlayan bayanlar katıldı.
Projeye hanım eli değmesinin konuyu daha hassas hale getirdiğine inandığına dikkat çeken Vali eşi Sevim Şentürk, aile içi şiddetin başlıca sebebinin eğitimsizlikten oluştuğunu söyledi.

 

B (3) copy
Şiddeti doğuran sebeplerin araştırılıp önlenmesine dair çalışmalar yürütüleceğini belirten Vali eşi Sevim Şentürk, “Aile ve Sosyal Politİkalar Bakanlığımızın aile içi eğitim çalışmalarına biz de il bazında destek veriyoruz. Amacımız, “Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat” kampanyası kapsamında şiddeti en aza indirmek hatta ortadan kaldırmaktır” dedi.

Toplantı, Vali Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk ile katılımcıların konu hakkında fikir alışverişi yapması ile sona erdi.
Toplantıda ayrıca, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce ‘En Fedakar Eş’, ‘En Uzun Mutlu Evlilik’ ve ‘En Yaşlı Anne’nin de seçileceği ve Kırşehir Valiliği tarafından ödüllendirileceği de bildirildi.
Kadına karşı şiddeti doğuran nedenleri ortadan kaldırmak amacıyla Kırşehir Valiliği tarafından “Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat” kampanyası başlatılmıştı. Kampanya kapsamında oluşturulacak komisyonda üyeler sahaya inerek, kadına şiddetin önlenmesi ve şiddeti doğuran nedenleri ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalar yürütecekler.
Kadın cinayetinin olmadığı, ancak 2014 yılında il genelinde kadına yönelik işlenmiş 267 şiddet vakasının olduğu Kırşehir’de kadına yönelik şiddeti önlemek için başlatılan ‘Kadına Hürmet Çocuğa Şefkat’ kampanyası ile komisyon üyeleri şiddeti doğuran nedenler üzerinden yola çıkarak, bu tür davranışlara neden olan hadiselerin kökenine inmeye çalışacaklar. Yapılacak bu saha çalışması da öncelikle kadınlara yönelik olacak. İlimiz genelinde eğitim gören 42 bin öğrenciye de rehber öğretmenler tarafından bilgilendirme yapılacak.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .