Vali Şentürk’ün eşi şehit annelerini evinde ağırladı‏

Vali Şentürk’ün eşi şehit annelerini evinde ağırladı‏

10.05.2016

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, Anneler Günü nedeniyle şehit annelerini ve şehit eşlerini evinde ağırladı. Vali Konağı’nda gerçekleştirilen ziyarete Vali eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya’nın eşi Seyhan Çetinkaya, Garnizon Komutanı eşi Yaylagül Bulut, Vali Yardımcısı eşi Sevda Niyazi, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, İl Emniyet Müdürü eşi Sıtkı Akgül, şehit […]

ziyaret

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk’ün eşi Sevim Şentürk, Anneler Günü nedeniyle şehit annelerini ve şehit eşlerini evinde ağırladı.
Vali Konağı’nda gerçekleştirilen ziyarete Vali eşi Sevim Şentürk’ün yanı sıra Milletvekili Salih Çetinkaya’nın eşi Seyhan Çetinkaya, Garnizon Komutanı eşi Yaylagül Bulut, Vali Yardımcısı eşi Sevda Niyazi, Belediye Başkanı eşi Zerrin Bahçeci, İl Emniyet Müdürü eşi Sıtkı Akgül, şehit anneleri ve eşleri katıldı.
Ziyaret sırasında konuşan Vali eşi Sevim Şentürk, bütün şehit annelerinin Dünya Anneler Günü’nü kutladığını söyledi.
Şehitlerimizi rahmetle andıklarını belirten Vali eşi Sevim Şentürk, “Şehitlik mertebesi, peygamberlik makamından sonra gelen en değerli mertebedir. Vatan, bayrak, ezan, millet gibi kutsal değerlerimiz uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz, Türk Milletinin gönlünde sonsuza dek yaşayacaklardır. Ruhları şad olsun. Siz değerli annelerimiz, evlatlarınızı büyük bir fedakarlıkla ve sabırla büyüttünüz. Evlat acısı acıların en büyüğüdür; fakat inancımız bu acıya biraz olsun teselli olmaktadır. Allah sizlere sabırlar versin. Devletimiz her zaman sizlerin yanında olmuştur. Bizler de şehitlerimiz adına ne yapsak azdır. Güvenlik güçlerimize çok şey borçluyuz. Vatanı vatan yapan şehitlerimizin kanıdır. Annelik de şehitlik ve gazilik gibi kutsal bir kavramdır. Bu vesileyle, bütün şehit annelerimizin ve eşlerinin Anneler Günü’nü kutluyorum” dedi.
Ziyaret, Valimizin eşi Sayın Sevim Şentürk ve konuklar arasında yapılan sohbet ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .